Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

+2
il conte
WebMaster
6 posters

Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga WebMaster Wed 16 Jan 2013 - 7:21

Studimet kanë treguar se meshkujt kanë jetë më të shkurtër se femrat, por kur ëhstë fjala për aktivitetin seksual ndodh e kundërta. Në moshën 55 vjeç, meshkujt kanë një mesatare prej 15 në aktivitetin seksual, ndërsa gratë mesatarisht vetëm 10.


"Në përgjithësi, burrat ka të ngjarë të jenë më shumë aktivë se gratë, për të raportuar një jetë seksuale të mirë, të jenë të interesuar për seksin në mënyrë të rregullt", tha studiuesi Stacy Tessler Lindau, drejtor i Programit në Sektorin e Mjekësisë Seksuale në Universitetin e Çikagos.


Pak studime kanë ekzaminuar lidhjen midis shëndetit seksual dhe plakjes. Për ta bërë këtë, Lindau dhe ekipi i saj përdori të dhëna nga dy anketat kombëtare 3.000 përfaqësues të 25-vjecarëve, të 74-vjeçarëve dhe një tjetër të 3.000 57 - të 86-vjeçarëve.Të intervistuarit iu përgjigjën pyetjeve për shëndetin e tyre të përgjithshëm si dhe aktivitetin e tyre seksual, kënaqësinë dhe dëshirën seksuale.


Në moshën e mesme, dy të tretat e grave dhe burrave raport seks me cilësi të mirë. Hulumtuesit gjithashtu gjetën se njerëzit me shëndet të mirë ose të shkëlqyeshëm janë pothuajse dy herë më shumë të jenë të interesuar në marrëdhënie seksuale në krahasim me ato në shëndet të dobët.Pas moshës 55-vjeç koha e kaluar për raportet seksuale tek meshkujt karahasuar me femrat ishte më shumë se 22 për qind më e lartë.


Studimi gjithashtu zbuloi se në modhën 75 vjeç, 40 për qind e burrave ishin seksualisht aktive në krahasim me vetëm 17 përqind të grave.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga il conte Wed 16 Jan 2013 - 8:20

Sipas statistikave meshkujt jane me aktiv ne jeten seksuale ..ne cdo moshe...
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 16 Jan 2013 - 9:22

Dihet qe meshkujt, kta munden me te lon shtatzene edhe nese jane 80 vjec, [You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Malsori Wed 16 Jan 2013 - 13:05

Kush ja ka fillue ne mosh te re ja leshon motorri ma shpejt e une qe nuk ja kom fille ende jetes seksuale do teja zgjati jeten hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 17 Jan 2013 - 11:35

Malsori shkruajti:Kush ja ka fillue ne mosh te re ja leshon motorri ma shpejt e une qe nuk ja kom fille ende jetes seksuale do teja zgjati jeten [You must be registered and logged in to see this image.]

Ae ke seriozisht qe nuk ja ke fillu? 27 vjec?...Bravo[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Gjilanasi Thu 17 Jan 2013 - 11:43

skuptoj gjo une keto pun ahahhahahahahhahaa
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjilan
Postime Postime : 673
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/01/2013
Hobi Hobi : .....

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Malsori Thu 17 Jan 2013 - 11:59

Po seriozisht e kome
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Leo_uk Fri 18 Jan 2013 - 23:17

Malsori shkruajti:Kush ja ka fillue ne mosh te re ja leshon motorri ma shpejt e une qe nuk ja kom fille ende jetes seksuale do teja zgjati jeten [You must be registered and logged in to see this image.]ca thu mer??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Po si asnjeher plako s'ja ke bere bam? Ty te qenka lag dyfeku qe ne femijri, nuk ja ben dot bam.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 18 Jan 2013 - 23:23

Malsori shkruajti:Po seriozisht e kome

Te lumte.[You must be registered and logged in to see this image.]
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Leo_uk Fri 18 Jan 2013 - 23:25

Malsori shkruajti:Po seriozisht e kome

sa keq... te rrofsh vet.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ? Empty Re: Jeta seksuale më e gjatë tek meshkujt apo tek femrat ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi