Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të vërtetat rreth jetës seksuale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të vërtetat rreth jetës seksuale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të vërtetat rreth jetës seksuale

Shko poshtë

Të vërtetat rreth jetës seksuale Empty Të vërtetat rreth jetës seksuale

Mesazh nga Vizitor Mon 10 May 2010 - 12:21

Seksi dhe paragjykimet: kush tradhton më shumë, meshkujt, a femrat? Për një kohë të gjatë është besuar se meshkujt janë më të prirë për tradhti bashkëshortore dhe se, si rrjedhim, më shpesh ‘ua vënë brirët’ grave të tyre.
Seksi dhe paragjykimet: kush tradhton më shumë, meshkujt, a femrat? Për një kohë të gjatë është besuar se meshkujt janë më të prirë për tradhti bashkëshortore dhe se, si rrjedhim, më shpesh ‘ua vënë brirët’ grave të tyre. Ndoshta kjo ka mundur që të vlente në të kaluarën, por tani gjërat kanë ndryshuar, sidomos pas të të ashtuquajturit revolucion seksual. Kjo ka ndikuar që femrat të mos mbesin prapa meshkujve as në këtë drejtim. Ja disa mite dhe të vërteta.
Meshkujt duan më shumë seks se femrat
E pasaktë – edhe femrat duan seks, por në shprehjen e kësaj dëshire, shpesh i pengojnë shumë obligime. Krahas punës, gratë kanë edhe shumë obligime të tjera në lidhje me familjen dhe punën, prandaj mund të jenë tepër të lodhura. Përpos kësaj, gratë janë edhe nën ndikimin e hormoneve të tyre, të cilat shkaktojnë emocione të ndryshme. Për shkak të gjithë kësaj, femrat nuk i lusin meshkujt për seks, sikur që dinë të bëjnë meshkujt kur i kapë epshi. Kjo natyrisht nuk dmth se atyre nuk u ka mbetur deri te seksi, femrat vetëm nuk bëjnë problem në lidhje me këtë.
Dashnori i mirë nuk mund t’i kënaqë të gjitha partneret
E pasaktë – ka shumë të ngjarë që dikush që di shumë për seks dhe që ka krijuar një përvojë të pasur në këtë drejtim, është më i mirë në shtrat sesa një i virgjër. Mashkulli i tillë di si ta kënaqë gruan. Natyrisht edhe këtu ka përjashtime, meqë ka edhe përvojë të keqe.
Çiftet e lumtura vazhdimisht kanë seks të mirë
E gabuar – Çifte që janë në lidhje të gjata, shpesh kalojnë në rutinë. Kjo është një dukuri normale, prandaj edhe është mirë që, herë pas here, të futen risi në lidhje. Si? Më së miri është që ta përdorni imagjinatën tuaj. Me rëndësi është që të mos krijoni probleme, meqë rutina arrin të gjithë që bëjnë jetë të përbashkët.
Më i miri është seksi spontan
Nuk është e vërtetë – seksi spontan është vërtetë se sjell shumë ngazëllim, por edhe seksi i planifikuar sjell një përjetim të paharruar. Qysh? Sekreti qëndron te planifikimi. Kur planifikoni seks, mendoni vazhdimisht për atë gjë, gjë që ndikon shumë në krijimin e atmosferës seksuale. Seksi i planifikuar fillon që të bëht diçka që mezi prisni të ndodhë. Sa më shumë që ta shtyni, kënaqësia do të jetë më e madhe.
Meshkujt, më të prirë për promiskuitet se femrat
Dikur e vërtetë, por sot jo – në kohën e revolucionit të ri seksual, femrat nuk mbesin aspak prapa meshkujve për nga numri i partnerëve me të cilët ‘flenë’. Studimet e bëra në vendet perëndimore tregojnë se edhe femrat, po aq sa meshkujt, mashtrojnë partnerin tyre.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Të vërtetat rreth jetës seksuale Empty Re: Të vërtetat rreth jetës seksuale

Mesazh nga aleksander Fri 14 May 2010 - 7:34

PERSHENDETJE .PER TE GJITHA SA SHKRUAN ME LART JAM PLOTESISHT DAKORT POR NJE KISH PER SA I PERKET SEKSIT SPONTAN ,PER TE TE CILIN DOTE THOSHA SE EDHE AI TE SJELLE NJE PERJETIM TE PA HARRUAR ,QE TA VERTETOSH KETE DUHET TA PROVOSH ATE ,DHE KUR TA PROVOSH E DASHUR KE PER TE ME KUJTUAR,KETE E KAM NGA PERVOJA IME. fiori010

aleksander
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 16
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2010
Mosha Mosha : 53

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi