Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve?

3 posters

Shko poshtë

Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? Empty Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve?

Mesazh nga WebMaster Thu 21 Feb 2013 - 2:33

Disa ditë pasi në doganën e Kakavijës janë kthyer pas nga autoritetet greke të paktën 30 familje me fëmijë që udhëtonin drejt vendbanimeve të tyre në shtetin grek, mësohet se prej mëngjesit të së hënës edhe në doganën e Kapshticës policët greke kanë filluar të mos lejojnë familjet e emigrantëve shqiptare që sipas tyre kanë probleme në pasaportat apo certifikatat e fëmijëve të tyre nga Shqipëria.

Sipas burimeve prane Drejtorise se policisë së Kozanit qe mbulon edhe kufirin me Shqipërine, ekziston tashme nje urdher i prere nga Ministria greke e Rendit per mos lejimin e atyre personave te cilet nuk kane te korrigjuar ne dokumentat e tyre te udhetimit vendlindjen, ku toponimi duhet te jete i shkruar ne gjuhen shqipe dhe ne ate angleze.

Zyrtare te kesaj ministrie jane shprehur se per problemin ne fjale nuk kane asnje faj, pasi kane lajmeruar prej me se nje viti organet shqiptare qe te ndryshojne emertimin e ketyre toponimeve te cilat jane te shkruara vetem ne shqip, gje qe eshte ne kundershtim me rregullat nderkombetare.

Ndalimi i familjeve te emigranteve shqiptare ne pikat kufitare dhe kthimi i tyre pas ka shkaktuar shqetesim te madh tek perfaqesues te komunitetit shqiptar ne Greqi. Ne shumicen e rasteve femijet humbasin shkollen, ndersa edhe per prinderit eshte e veshtire pasi nuk kane ku t'i lene ata ne Shqiperi dhe keshtu krijojne probleme ne punet e tyre.

Qindra emirante kane shprehur vazhdimisht shqetesimin e tyre prane zyrave te Top Channel ne Greqi per kete problem, bashke me ankesat se Qeveria shqiptare nuk po gjen gjuhen e perbashket me perfaqesuesit e qeverise greke per t'i dhene fund njehere e mire nje problemi qe mban peng fatet e mijera njerezve./tch/

Ku eshte qeveria o popull
Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? 30l12rc Pytje & Përgjigje Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? Empty Re: Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve?

Mesazh nga Ariel Thu 21 Feb 2013 - 3:58

Qeveria osht e zonme...mbas qershorit mbase bojn nonji gjo :p


Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? Empty Re: Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve?

Mesazh nga Anakonda Thu 23 May 2013 - 4:21

kta grekt jan lenne spo fol me shum se e kuptonni vet

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve? Empty Re: Dëbimi i fëmijëve të emigrantëve?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi