Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdesuni që të keni vetulla të bukura People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Kujdesuni që të keni vetulla të bukura

Shko poshtë

Kujdesuni që të keni vetulla të bukura Empty Kujdesuni që të keni vetulla të bukura

Mesazh nga WebMaster prej Fri 22 Feb 2013 - 3:02

Forma e bukur e vetullave është një nga sekretet e një makiazhi të bukur. Shumë vajza nuk u japin shumë rëndësi vetullave të tyre ose disa herë i heqin më tepër se çduhet. Vetullat janë kornizë për sytë tanë dhe mund të na tregojnë të bukur dhe të ëmbël ose të egër dhe të prishin paraqitjen e përgjithshme të fytyrës tonë. Duhet pra që të kujdesemi për paraqitjen tonë dhe për formën që u japim vetullave.
Çasti më i përtshtatshëm për të hequr vetullat tuaja është pas një dushi apo banjoje. Gjithashtu mund të përdorni një peshqir apo pecetë të ngrohtë dhe të lagur që të hapni poret e lëkurës tuaj në mënyrë që heqja e vetullave të jetë më e lehtë dhe më pak e dhimbshme. Mos harroni që ti hiqni qimet ne drejtimin që ato rriten dhe jo në të kundërt.
©bukuri.com
Kujdesuni që të keni vetulla të bukura 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Kujdesuni që të keni vetulla të bukura 30l12rc Pytje & Përgjigje Kujdesuni që të keni vetulla të bukura 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdesuni që të keni vetulla të bukura Empty Re: Kujdesuni që të keni vetulla të bukura

Mesazh nga Anakonda prej Thu 16 Oct 2014 - 19:43


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdesuni që të keni vetulla të bukura Empty Re: Kujdesuni që të keni vetulla të bukura

Mesazh nga Anakonda prej Thu 16 Oct 2014 - 19:44

Për të arritur deri te vetullat e duhura, ju duhet të kaloni në disa hapa të njëpasnjëshëm, në mënyrë që rezultati të jetë i kënaqshëm.
Forma e duhur 
Mundohuni të krijoni një formë të duhur të vetullave që përshtatet me formën e fytyrës suaj. Preferohet që të mos i bëni shumë të trasha, pa marrë parasysh trendet më të rinj.
Gjatësia 
Gjatësia e vetullave duhet të jetë e barabartë me fundin e buzëve
tuaja, në mënyrë që të mos kenë një gjatësi të tepruar dhe t’ju bëjnë të dukeni keq.
Lapsi 
Preferohet ta përdorni një laps, në mënyrë që ta theksoni ngjyrën e vetullave. Varësisht nga ngjyra e flokëve tuaj, ato duhet të kenë ngjyrë të njëjtë. Mund ta përdorni edhe një laps të hirtë nëse nuk jeni e sigurt për këtë.
Krehja 
Vetullat duhet t’i krihni me anë të një krehri të veçantë për vetulla, i cili ka dy anë. Ana e brushës dhe krehrit. Ky do të jetë një element mjaft i mirë, që do t’ju ndihmojë në arritjen e formës së duhur.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdesuni që të keni vetulla të bukura Empty Re: Kujdesuni që të keni vetulla të bukura

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi