Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova i bën thirrje Maqedonisë për maturi e pjekuri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova i bën thirrje Maqedonisë për maturi e pjekuri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova i bën thirrje Maqedonisë për maturi e pjekuri

Shko poshtë

Kosova i bën thirrje Maqedonisë për maturi e pjekuri Empty Kosova i bën thirrje Maqedonisë për maturi e pjekuri

Mesazh nga WebMaster Sun 3 Mar 2013 - 0:58

Prishtinë- Situata e tensionuar në Maqedoni ka bërë që të reagojë Ministria e Punëve të Jashtme në Kosovë. Ajo e ka dënuar aktin e rrahjes së nxënësve shqiptarë dhe sipas saj përshkallëzimi i dhunës dëmton marrëdhëniet ndëretnike shqiptaro-maqedonase.

Ministria e Punëve të Jashtme në Kosovë ka bërë thirrje të dyja palëve në Maqedoni veçanërisht të gjithë faktorëve politikë që të tregojnë maturi, pjekuri dhe veprim politik të përgjegjshëm për të shmangur tensionet etnike.

Po ashtu u bëhet thirrje autoriteteve zyrtare të Shkupit të marrin masa për të zbuluar dhe dënuar autorët e akteve të tilla të dhunës dhe të incidenteve me sfond etnik, duke vlerësuar se forca e ligjit duhet të veprojë ndaj kujtdo që kryen apo mbështet akte të tilla.

MPJ konsideron se është në interesin e Maqedonisë që të kultivohet fryma evropiane, toleranca dhe bashkëpunimi efektiv ndërmjet të gjitha forcave të shoqërisë.

(a.h/BalkanWeb)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi