Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Me verë kundër sëmundjeve dhe stresit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Me verë kundër sëmundjeve dhe stresit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me verë kundër sëmundjeve dhe stresit

Shko poshtë

Me verë kundër sëmundjeve dhe stresit Empty Me verë kundër sëmundjeve dhe stresit

Mesazh nga Alberti Sat 9 Mar 2013 - 10:29

Me verë kundër sëmundjeve dhe stresit

Pas studimeve të shumta është vërtetuar se vera, nëse konsumohet në sasi të kufizuara, mbron nga një spektër sëmundjesh.
Përveçqë e mbron lukthin, mëlçinë, zemrën dhe sistemin e enëve të gjakut, ngadalëson plakjen, përmirëson kujtesën dhe e mënjanon stresin.
Edhe pse i përket grupit të artikujve ushqimorë që mund të ngjyrosin dhëmbët, ekspertët britanikë pohojnë se vera është e shkëlqyeshme për shëndetin e zgavrës së gojës, sepse shkatërron bakteret dhe që assesi nuk bën që të shmanget.
Doza e rekomanduar është gjysmë gote në ditë, përkatësisht një shishe gjatë shtatë ditëve. Secila sasi më e madhe se kjo është e tepruar.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi