Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?!

4 posters

Shko poshtë

C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! Empty C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?!

Mesazh nga WebMaster Thu 14 Mar 2013 - 11:53

Per te gjith ata qe nuk e kuptojn ''Ekzorcizmin'' po mundohem te shkruaj dicka qe te jet sa me e qarte per te gjithe .

Ekzorcizmi është një grup praktikash dhe ritualesh qe sherbejne per te përzëne prezencen djallezore nga një person, një kafshë ose një vend. Këto praktika janë shumë të vjetra dhe janë pjesë e besimeve të ndryshme fetare.Që një qënie mbinatyrore të mund të marrë në posedim një qenie e gjallë ose të një vend është një besim i përhapur në shumë fe, veçanërisht në besimet shamane. Personi i ngarkuar për ekzorcizëm, i njohur si ekzorcist, është shpesh një prifti ose së paku një individ i veshur me aftësi të veçanta. Ekzorcisti mund të përdorë materiale fetare, të tilla si lutjet dhe formulat të caktuara, gjeste, simbole, ikona, amulets, dhe shpesh invokon ndihmën e një fuqie mbinatyrore të mire per largimin e shpirtit të keq. Në përgjithësi te poseduarit nga këta shirtëra te ligj, nuk konsiderohen të këqinj, dhe as plotësisht përgjegjës për veprimet e tyre.

Pyetjet - A besoni ju ne prezencat e Mbinatyrshme , ne Djall ?!
- A besoni se ka njerez qe mund te sherojn njerezit e pushtuar nga Djalli ?!
- A besoni se te gjitha kto jan trrillime te mendjes njerezore ?!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! Empty Re: C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?!

Mesazh nga Arian 123 Fri 15 Mar 2013 - 6:58

Besoni ne Exocizem ti Morina?Une nuk i besoj ato gjera.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! Empty Re: C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?!

Mesazh nga Aristogata Sat 16 Mar 2013 - 5:38

Un personalisht e kam pranuar qe jam supersticioze dhe besoj ne fenomene te tilla ,konkretisht ekzorcizimi me duket shum i frikshem eeww
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! Empty Re: C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?!

Mesazh nga Anakonda Fri 24 May 2013 - 4:55

sma merr mendja se ekzistojn te tilla gjerash e mduken anormal ato qe besojn ne te tillaa gjerash

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?! Empty Re: C'mendoni ju ne lidhje me Ekzorcizmin ?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi