Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
SMS-porositë mund të ndihmojnë në zbulimin e sulmit në tru People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
SMS-porositë mund të ndihmojnë në zbulimin e sulmit në tru People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SMS-porositë mund të ndihmojnë në zbulimin e sulmit në tru

Shko poshtë

SMS-porositë mund të ndihmojnë në zbulimin e sulmit në tru Empty SMS-porositë mund të ndihmojnë në zbulimin e sulmit në tru

Mesazh nga Alberti Mon 18 Mar 2013 - 6:14

SMS-porositë mund të ndihmojnë në zbulimin e sulmit në tru

Mjekët kanë zbuluar se porositë tekstuale mund të jenë një mjet shumë i rëndësishëm me rastin e diagnostikimit të sulmeve të mundshme të rrezikshme në tru.
Radhitja e valëve në porosinë SMS, mund të tregojë se a ka përjetuar personi sulm në tru, pohojnë hulumtuesit e spitalit “Henry Ford” në Detroit.
Ata marrin për shembull një 40- vjeçar, për të cilin dyshohej se ka pësuar sulm në tru. Në fakt, ai nuk kishte kurrfarë simptoma, ka folur, shkruar e lexuar në mënyrë normale, por nuk ka mundur që të vërejë që SMS-porositë që i ka dërguar janë të ngatërruara.
Falë kësaj, mjekët kanë mundur të vërtetojnë që pacienti vuan nga sulmi akut iskemik në tru, me rastin e të cilit, droçka bllokon rrjedhën e gjakut në tru. sulmet e tilla mund të shkaktojnë dëme të rënda shëndetësore, të cilat mund të jenë vdekjeprurëse.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi