Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pamjet 3D mund t’ju sëmurin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pamjet 3D mund t’ju sëmurin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pamjet 3D mund t’ju sëmurin

Shko poshtë

Pamjet 3D mund t’ju sëmurin Empty Pamjet 3D mund t’ju sëmurin

Mesazh nga Alberti Mon 18 Mar 2013 - 6:14

Pamjet 3D mund t’ju sëmurin

Televizorët e rinj 3D mund të nxisin krizat epileptike, të vjella, dhimbje, marrje mendsh, etj.
Konceptimi i realitetit rritet në përpjesëtim të drejtë me zhvillimet teknologjike në fushën e televizorëve. Fëmijët përpiqen të prekin me dorë pamjet e shfaqura në televizorët 3D dhe kjo tregon sa shumë përthithen ata nga ky realitet.
Fëmijëve gjithmonë duhet t’ua shpjegojmë se ato që shohin në televizor nuk janë të vërteta dhe janë thjesht një film, t’u mundësojmë fusha të tjera zbavitjeje, të diskutojmë me ta për pamjet e papërshtatshme në TV etj . Këto janë më të rëndësishme se përhapja e shpejtë e televizorëve 3D.
Veçanërisht duhen paralajmëruar gratë shtatzëna, të moshuarit, personat e diagnostikuar me epilepsi dhe ata me probleme gjumi në mospërdorimin e televizorëve 3D.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi