Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve

2 posters

Shko poshtë

Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve Empty Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve

Mesazh nga Alberti Mon 25 Mar 2013 - 8:38

Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve

Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve, lëshimin e tyre e as humbjen e formës. Këto janë rezultatet më të reja të studimit të shkencëtarëve nga Universiteti “Loughborough” në Britaninë e Madhe.
Këto rezultate kontroverse bien ndesh me bindjet e deritashme, se mungesa e aktivitetit fizik çon deri te lëshimi, dobësimi i muskujve. Ky zbulim do të zhgënjejë me miliona ushtrues të pasionuar.
Problemi më i madh i plakjes është lëshimi i muskujve, ku 25% e njerëzve është parë se nuk kanë kurrfarë dobie nga ushtrimet.
“Për disa njerëz, më mirë është që të përqendrohen te të ushqyerit adekuat dhe te gjumi kualitativ, sesa te bërja e ushtrimeve”, ka deklaruar udhëheqësi i studimit, dr Timmons.
Shembuj të të famshmëve te të cilët ushtrimet vetëm sa kanë vënë në pah venat dhe moshën, janë Madonna, Meg Ryan dhe Sarah Jessica Parker.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve Empty Re: Ushtrimet e rregullta trupore nuk parandalojnë plakjen e muskujve

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:49

shumica prej tyre jan bulimike e anoreksise se ushtrimet ste ndihmojn aspak,mu x vete sme kan ndihmuar aspak

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi