Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pija për lehtësim të tretjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pija për lehtësim të tretjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pija për lehtësim të tretjes

2 posters

Shko poshtë

Pija për lehtësim të tretjes Empty Pija për lehtësim të tretjes

Mesazh nga Alberti Sun 7 Apr 2013 - 4:22

Pija për lehtësim të tretjes

Përveç faktit që fryrja dhe efekti i saj anësor mund të jenë të padëshirueshme kur jemi në shoqëri, ajo gjithashtu shkakton ngërçe në lukth.
Përveç ushqimit të përtypur pamjaftueshëm, atë e forcojnë edhe disa karbohidrate të caktuara dhe laktozi. Megjithatë, ekzistojnë bimë të cilat, për shkak të nxitjes së krijimit të enzimave të nevojshme për tretje më efikase të ushqimit dhe të cilat baktereve që krijojnë gazra u lënë më pak ‘lëndë djegëse’.
Receta e pijes për lehtësim të tretjes:
* 1 filxhan çaj të ftohtë nga kamomili ose luleradhiqja
* 1 filxhan dredhëz
* 1 filxhan me pjesë të vogla të ananasit
* 1 jogurt me baktere probiotike
* 1 lugë e vogël mjaltë
* 1 filxhan me kube akulli
Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzini derisa ta fitoni një masë të njëtrajtshme.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pija për lehtësim të tretjes Empty Re: Pija për lehtësim të tretjes

Mesazh nga Anakonda Wed 22 May 2013 - 19:05

1 filxhan çaj të ftohtë nga kamomili ose luleradhiqja

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi