Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve

2 posters

Shko poshtë

ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve Empty ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve

Mesazh nga Alberti Wed 17 Apr 2013 - 11:36

ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve

Disa shkencëtarë nga Kazakistani pohojnë që në ADN-në njerëzore fshihet porosia e jashtëtokësorëve.
Fizikani dr. Vladimir Shcherbak në Kazakistan dhe astrobiologu Maxim A. Makukov nga Instituti Astrofizik “Fesenkov”, mendojnë që secili prej nesh mban ‘vulën’ të cilën na e ka shtypur ndonjë civilizim i fuqishëm nga ndonjë planet tjetër.
Në vend të misioneve hulumtuese në gjithësi, duhet ta analizojmë thellë organizmin tonë në ADN-në njerëzore, pohojnë ekspertët, sipas të cilëve gjenomi njerëzor është fryt i civilizimit jashtëtokësor, i vjetër disa miliona, e ndoshta i miliardë vjet.
Sipas këtyre shkencëtarëve, sistemi i Darvinit nuk është në gjendje që ta sqarojë porosinë matematikore të fshehur në kodin gjenetik të njeriut, ndërsa konstatojnë që ajo "shenjë gjenetike" në fakt ka origjinë jashtëtokësore.
Në studimin e publikuar në revistën shkencore, “Icarus”, dy shkencëtarët mbështesin qasjen biologjike të çështjes së ekzistimit të jetës jashtë planetit tonë, të bindur që jashtëtokësorët kanë lënë gjurmë në Tokë. Sipas tyre, kodi ynë gjenetik është krijuar jashtë sistemit diellor para më se një miliardë vjetësh.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve Empty Re: ADN-ja njerëzore fsheh porosinë e jashtëtokësorëve

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:36

si ka mundsi kjo???

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi