Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin

2 posters

Shko poshtë

Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin Empty Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin

Mesazh nga Alberti Wed 17 Apr 2013 - 11:37

Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin

Sipas rezultateve të një studimi britanik të bërë para pak kohësh te 10 për qind e njerëzve duart janë shumë të infektuara me baktere nga bankënotat.
Shkencëtarët britanikë tërheqin vërejtjen se të hollat dhe kartelat e kredisë janë të dëmshme për shëndetin. Arkëtari kryesor i 'Bank of England', Chris Samon, kontrollon bankënotat e sapo shtypura prej 50 funteve me ndihmën e xhamit zmadhues për të zbuluar nëse janë të rregullta. Por, nëse do t'i kontrollonte ato me ndihmën e mikroskopit pas disa javëve do të përjetonte një befasi të pakëndshme, atë të cilën e kanë përjetuar shkencëtarët në Universitetin “Queen Mary, në Londër.
"Bankënotat nga letra kanë afat të qëndrueshmërisë prej 18 muajve deri në 10 vjet dhe në to gjatë asaj kohe mblidhen koloni të tëra të baktereve", sqaron dr. Reginald Kotler.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin Empty Re: Paratë dhe kartelat e kredisë e dëmtojnë shëndetin

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Jul 2013 - 20:24

veq kur bijn nzerro, fakt qe zemren ta djegin.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi