Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë

2 posters

Shko poshtë

Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë Empty Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë

Mesazh nga Alberti Fri 26 Apr 2013 - 9:43

Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë

KNSHPSH-komiteti ndërministror i programit “Shkollat promovuese të Shëndetit”, në bashkëpunim me Organizatën për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi –KISCOMS, sot filluan realizimin e projektit “Java e Promovimit të Shëndetit”, që këtë vit i kushtohet Edukimit shëndetësor Oral. Ky projekt do të realizohet në 7 Institucione të arsimit fillorë, në 7 qendrat kryesore të Kosovës. Motoja e Javës është “Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur”.
Janë paraparë të realizohen aktivitete në komunat : Prishtinë, Pejë, Prizren, Gjakovë, Gjilan, Ferizaj, Mitrovicë. Hapja e Javës u bë sot në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë, me pjesëmarrje të ministrit të shëndetësisë, Ferid Agani, këshilltarës së ministrit të arsimit, Drita Kadriu, përfaqësuesve të komitetit ndërministror të programit “Shkollat promovuese të Shëndetit”, Ojq-ve, mësimdhënësve dhe nxënësve.

Gjithashtu, sot filloj edhe realizimi i fazës e dytë dhe të tretë i projektit ”Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur” që deri në fund të vitit shkollor 2012-2013, do të përfshijë mbi 130 mijë nxënës, përkatësisht rreth 250 shkolla fillore dhe të mesme të rajonit të Prishtinës, si në : Prishtinë, Podujevë, Fushë Kosovë, Obiliq, Drenas dhe Lipjan.
KNSHPSH, po ashtu, ka miratuar kërkesën e Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi- KISCOMS, për vazhdimin e projektit ”Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur”, edhe gjatë vitit shkollor 2013-2014, në të gjitha rajonet e tjera të Kosovës, si në rajonin e Mitrovicës, Prizrenit, Pejës, Gjilanit, Gjakovës dhe Ferizajit.

Faza e I-rë, e cila përfshin Institucionet parashkollore është mbështetur nga Klinikën Dentare “Dent-In”, ndërsa faza e dytë në Institucionet e arsimit fillorë dhe të mesëm të rajonit të Prishtinës, mbështetet edhe nga Kompania e Sigurimeve “ILLYRIA” si dhe nga Banka Raiffeisen në Kosovë;
Sponsor medial të projektit janë Radiotelevizioni 21 dhe Portali Informativ Telegrafi.com.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë Empty Re: Fillon “Java e Promovimit të Shëndetit”, manifestimi qëndror u mbajt në shkollën fillore “Hasan Prishtina” në Prishtinë

Mesazh nga Anakonda Sat 13 Jul 2013 - 19:22

e ca bon ktu ndonje eksperiment apo thjesht festime?

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi