Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE

2 posters

Shko poshtë

HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE Empty HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE

Mesazh nga An0nim Thu 13 Jun 2013 - 6:59

HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE 1214342431928g03Ne Carmigano, ne provincen e Pratos, kulmi i nje historie dashurie mes nje burri dhe nje gruaje zgjati plot 63 vite. Dy bashkeshortet vdiqen brenda pak minutash dhe ne 15 km distance, asnjeri nuk dinte gje per tjetrin, sikur fati nuk ka dashur t'i ndaje as ne momentin final. Ai, Marcello Martini ishte 90 vjec, edhe pse mbahej vete nuk mund te ecte sepse vuante nga nje semundje prej moshes.
Pak dite me pare ishte rrezuar ne rruge dhe ishte shtruar ne spital, por te merkuren mjeket informuan femijet qe nuk mund t'ia dilte me. Burri vdiq ne pak minuta. Nderkohe, zonja qe kujdesej per te moshuaren Maria, telefonoi vajzen Fabiola per t'i thene qe e moshuara kishte pesuar atak ne zemer.
Vdekja ndodhi ne pak minuta dhe per te, pa e ditur se i njejti fat kishte ndodhur dhe me Marcellon pak minuta me pare. Ata ishin njohur te rinj, ai ishte dy vjet me i vogel, e kishte bere per vete, e dashuroi dhe u martua.
Bashke paten tre femije, njeri prej te cileve kishte vdekur ne menyre tragjike. Zoterinjte Martini me te vertete kane jetuar te lumtur dashurine, kane ndare dhimbjet dhe gezimet. Dhe po bashke u larguan nga kjo bote! Edhe funeralet do te mbahen ne te njejten dite.infoalbania.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE Empty Re: HISTORI E MREKULLUESHME DASHURIE, TE MARTUAR PERGJITHMONE

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 13 Jun 2013 - 19:24

Me pelqen kur lexoj dhe shoh gjona te tilla.
Nje histori qe shuume me ka pelqy dhe ngel ne mendje ishte martesa e nje cift qe ka zgjat 92 vjet.
Historia me gjate ne bote qe mban record.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi