Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rezultati mbërthehet në 84 me 56  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rezultati mbërthehet në 84 me 56  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rezultati mbërthehet në 84 me 56

Shko poshtë

Rezultati mbërthehet në 84 me 56  Empty Rezultati mbërthehet në 84 me 56

Mesazh nga WebMaster Tue 25 Jun 2013 - 7:29

Numërimi i votave në të gjithë vendin tashmë po shkon drejt fundit, përveç Tiranë, ku ritmet jane shume te ngadalta dhe me ndërprerje të shpeshta. 

Ne disa qarqe ato jane mbyllur si në Dibër, në Korçë, me rezultate që tashmë janë bërë publike, në favor të koalicionit të majtë. 

Rezultatet e deritanishme vazhdojne te jene mberthyer ne shifrat 84 me 56 mandate ne favor te koalicionit te kryesuar nga Partia Socialiste. 

E majta fitoi edhe nje mandat ne Kukes, nje ne Elbasan dhe me gjase deri tani edhe nje tjeter ne Tirane, per te shkuar ne rezultatin 

19 me 13 ne kryeqytet. 

Pas Shkodres, e cila ishte surpriza me e madhe pasi per here te pare u permbys rezultati mes dy kampeve, edhe ne Elbasan po shenohet nje rezultat i paparashikuar. Pasi ka inauguruar investimin me te madh te mandatit, ne rrugen e re Tirane-Elbasan, PD-se nuk e pa pritur qe te perfundoje, ndoshta me tre mandate ne kete qark, duke lene jashte me gjase edhe zyrtaret lokale te Partise Demokratike. 

Ne Fier rezultati i deritanishem vazhdon te jete 11 me 5 mandate, ndersa ne Gjirokaster, nga 5 mandate, Partia Demokratike ka marre vetem 1. Nderkohe me rezultatet e deri tanishme raporti i mandateve per Tiranen eshte 18 per koalicionin e majte dhe 14 per te djathten, por Partia Socialiste per pak vota pret mandatin e 19. Megjithate ende kjo nuk eshte zyrtarizuar. 

Ne Berat raporti eshte 6 me 2, ne Vlore 8 me 4, ne Elbasan 8 me 6, por po shkohet drejt nje mandati te 9 per mazhorancen. 

Ne Durres 7 me 6, ne Lezhe 4 me 3, ne Diber 3 me 3 ndersa ne Korce, numerimi eshte mbyllur perfundimisht me rezultatin 7 me 5.

Elbasan, e majta tenton 9-5

Ndërsa mbeten për t’u numëruar edhe 47 kutitë e fundit në Qarkun e Elbasanit, rritja e avantazhit në KZAZ-të e Bashkisë së Elbasanit në favor të së majtës ka rritur mundësitë e një prishje të ekuilibrit aktual 8-6, në një 9-5 për të majtën.

Në një lidhje direkte nga qyteti i Elbasanit, në edicionin e lajmeve të orës 15:00, i dërguari ynë Elert Yzeiri informoi se diferenca e nevojshme për një mandat të nëntë, nga rreth 3 mijë vota në mesditë, tashmë është ngushtuar ndjeshëm.

Kutitë e fundit që do të numërohen në Qarkun e Elbasanit, janë ato të Librazhdit dhe Prrenjasit, ku përsëri pritet një avantazh i socialistëve, edhe pse ai duhet të jetë i bindshëm për të siguruar mandatin e nëntë.

Aktualisht, Qarku i Elbasanit po i jep gjashtë deputetë Partisë Socialiste, dy deputetë Lëvizjes Socialiste për Integrim, pjesë e të njëjtit koalicion, e gjashte vende koalicionit te djathte te kryesuar nga Partia Demokratike./ Top Channe
l
Rezultati mbërthehet në 84 me 56  30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Rezultati mbërthehet në 84 me 56  30l12rc Pytje & Përgjigje Rezultati mbërthehet në 84 me 56  30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi