Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes

Shko poshtë

Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes Empty Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Jul 2013 - 10:46

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se Serbia dhe Kosova kanë shënuar përparim në normalizimin e marrëdhënieve dhe se shumë probleme janë kapërcyer. 
Sipas saj, nga pikëpamja e Berlinit është e mundur që konferenca e parë e anëtarësimit me Serbinë të mbahet në janar 2014. 

Ajo vuri në dukje se zbatimi i Marrëveshjes së Brukselit do të jetë një parakusht për këtë konferencë. 

"Zbatimi do të jetë vendimtar", tha Merkel në një konferencë për shtyp, duke theksuar se zbatimi duhet të ecën sipas planit, pra të zbatohen të gjitha marrëveshjet e arritura, transmeton Telegrafi. 

Ajo ceku se Këshilli i Evropës në dhjetor prapë do të merret me Serbinë, që të analizohet përparimi përkitazi me këtë zbatim. 

Në pyetjen e gazetarëve nëse Serbia duhet ta pranoj pavarësinë e Kosovës, ajo iu shmang përgjigjes direkte, duke thënë se bisedimet do të zgjasin. Ajo shtoi se BE të gjithëve në Ballkanin Perëndimor ia ka ofruar perspektivën evropiane, përmes së cilës do të përshpejtohet procesi i paqes. Merkel po ashtu përkujtoi se Gjermania i ka njëmijë ushtarë në Kosovë dhe se e mbështet Kosovën stabile. 

(a.k/BalkanWeb)
Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes 30l12rc Pytje & Përgjigje Merkel: Kusht për Serbinë, zbatimi i Marrëveshjes 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi