Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit

Shko poshtë

Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Empty Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit

Mesazh nga WebMaster prej Thu 25 Jul 2013 - 7:29


 Në showbiz-in shqiptar, hyjnë dhe promovohen çdo vit personazhe të rinj… Disa prej tyre, të bukur, të suksesshëm e me një filozofi të qartë për karrierën që do të ndërtojnë. Megjithatë, ndonëse cilësia e prurjeve të reja është mjaft e mirë,asnjëri prej tyre nuk ia ka dalë të zërë vendin e saj.Kjo sepse atë e duan të gjithë. Të rinj e të vjetër, vajza e djem, burra e gra, pleq e plaka… Janë përpjekur shumë, por asnjë deri tani nuk e ka gjetur dot arsyen se përse e duan kaq shumë Çiljetën. Thjeshtësinë, sinqeritetin, modestinë… Apo çfarë cilësish i pëlqen publiku kësaj vajze?! Këtë nuk dimë ta themi, por dimë ama të themi me bindje që Çiljeta është femra që shet më shumë në showbiz. Nëse do të pyesnit gazetarët se cili është personazhi më i mirë, ai që e përdorin sa herë janë në rrezik për një kopertinë të shitshme, e sigurt është që të gjithë do thoshin Çiljeta. Fotot e Çilit, i sheh çdo javë në kopertina gazetash e revistash dhe
nëse në vend të saj do të ishte një personazh tjetër, me siguri publiku do të
lodhej…Por ja që me të nuk ndodh kështu. Ajo, sa më shpesh del, aq më shumë i
çon dozat e kuriozitetit tek audienca. Njerëzit nuk qëndrojnë dot indiferentë
kur dëgjojnë emrin e saj. Në çdo sondazh të bërë për personazhet VIP në
Shqipëri, ajo qëndron në krye të listës. Edhe kur nuk ka bërë asgjë të re,
publiku e kërkon Çiljetën. Sepse Çiljetën e duan të gjithë, e duan edhe ata që e
‘urrejnë’, e që e komentojnë në rrjetet sociale prapa profileve anonime. E duan,
pasi ajo ka qëndruar gjithmonë Çiljeta. [b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"]Çili, si po kalon këto kohë?[/b][/b][/b]
Mendoj se jam duke kaluar kohën më të mirë në jetën time. Tashmë
jam një femër e realizuar, jo vetëm në karrierë, por edhe në familje. Fernando
më mbush çdo ditë me energji. Më motivon çdo ditë për të dhënë më të mirën.
 [b style="font-size: 15px; font-weight: 700; line-height: 23px; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="font-size: 15px; font-weight: 700; line-height: 23px; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="font-size: 15px; font-weight: 700; line-height: 23px; background-color: rgb(255, 255, 255);"]Sa të ka ndryshuar mëmësia?[/b][/b][/b]
[b style="font-size: 15px; font-weight: 700; line-height: 23px; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="font-size: 15px; font-weight: 700; line-height: 23px; background-color: rgb(255, 255, 255);"][b style="font-size: 15px; font-weight: 700; line-height: 23px; background-color: rgb(255, 255, 255);"]Më ka bërë më të[/b][/b][/b]
përgjegjshme. Derisa Fernando të rritet, më duhet të mendoj edhe për të. Ndonëse
jam përpjekur që të mos ndryshoj shumë gjëra në stilin tim të të jetuarit, duke
e bërë edhe djalin pjesë të aktiviteteve të përditshme, ai qëndron përsëri
prioritet. Sigurisht kam hequr dorë nga daljet e shpeshta me shoqërinë,
megjithëse ime më çdo fundjavë më thotë ‘dil, se e mbaj unë djalin’. Dua që ta
shijoj çdo hap të tij, çdo belbëzim, çdo buzëqeshje… Absolutisht çdo gjë.[b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"]Kështu po na zbulon që mami të ndihmon në rritjen e djalit?[/b][/b][/b]
Patjetër. Mami dhe gjyshja ime Lirika janë në garë me njëra-tjetrën
kush do kujdeset më shumë për djalin. Fernando gjen qetësi në krahët e tyre.[b style="font-weight: 700;"][b style="font-weight: 700;"][b style="font-weight: 700;"]Po me gjyshin, si i ka punët?[/b][/b][/b]
Gjyshi është ai që bërtet
më shumë, sa herë Fernando grindet. Do që djali të mos qajë kurrë. E ka pikë të
dobët.Është Fernando qaraman?
Jo, përkundrazi është
shumë fëmijë i qetë.
Të lë pa gjumë natën?
Mesa shikoj
tani, ky djali im do bëjë shumë jetë nate kur të rritet (qesh). Nuk e zë gjumi
pa kaluar mesnata.
Kujt i ngjan më shumë Fernando?

afërmit e mi përpiqen të gjejnë pika të përbashkëta në portretin tim dhe të
Fernandos, por ai është kopje e të atit.
Qëndrojmë këtu; si po shkon
marrëdhënia me Tomason?
Shumë mirë (prek hundën), marshallah të mos
e marrim veten mësysh. Kuptohemi shumë mirë me njëri-tjetrin dhe ai është shumë
i përkushtuar ndaj meje dhe djalit. Megjithëse i duhet të udhëtojë shpesh, kemi
një komunikim perfekt, nuk numërohen telefonatat gjatë ditës.
Do të
martoheni?
Kemi bërë një gjysmë plani, për të organizuar një dasmë
private kur djali të mbushë 1 vjeç, por është ende një plan…[b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700; background-color: rgb(255, 255, 255); line-height: 23px;"]Ndërkohë rikthehemi tek ty dhe tek linjat e fituara pas lindjes. Si[/b][/b][/b]
[b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"]ia bëre?[/b][/b][/b]
Palestër ‘non stop’ dhe një regjim i kontrolluar ushqimor.
Jam përpjekur të reduktoj bukën dhe brumërat, duke bërë pjesë të menysë ditore
më shumë produkte toke.
[b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"]Muzikës, kur ke bërë në plan t’i rikthehesh?[/b][/b][/b]
Besoj se shtatori do të jetë muaji deçiziv kur do të vendos për
projektet e reja. Kam dëshirë që në fillim të vjeshtës të publikoj një klip të
ri dhe të marr pjesë në festivalin “Kënga Magjike”, por ende nuk kam vendosur
asgjë.
[b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"]Në këto 13 vite karrierë të suksesshme, në një marrëdhënie të[/b][/b][/b]
ngushtë me famën, çfarë të ka bezdisur?
Në fillimet e mia
mërzitesha shumë, për shumë gjëra. Edhe komenti më i vogël më bënte përshtypje.
Por me rritjen kam kuptuar që në jetë ka gjëra më të rëndësishme. Sigurisht
shqetësohem kur dëgjoj të flasin gjëra të paqena, apo kur gazetat abuzojnë me
mua, por nuk e mbaj mendjen aty, siç kam bërë më parë.
[b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"]A të bezdis[/b][/b][/b]
epiteti i ‘seks bombës’?
E pse duhet të më bezdisë?! Femrat më të
bukura të botës e kanë gëzuar këtë epitet.
[b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"][b style="font-style: inherit; font-weight: 700;"]Ç’do të thotë për ty të[/b][/b][/b]
jesh seksi?
Të qenurit ‘seksi’ s`ka të bëjë me veshjen më. Zotit
faleminderit! Kam lexuar një thënie: “Femër seksi është ajo që më bën të qesh,
të qaj, ta dua dhe urrej”… Fakti që mund të flas, vishem, këndoj lirshëm dhe pa
asnjë kompleks për çdo defekt timin apo të të tjerëve, më bën të ndihem mirë në
lëkurën time.


Edituar për herë të fundit nga ADMIN në Fri 26 Jul 2013 - 2:05, edituar 1 herë gjithsej
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit 30l12rc Pytje & Përgjigje Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Empty Re: Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit

Mesazh nga WebMaster prej Thu 25 Jul 2013 - 7:33

Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Ciljeta2
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Cili
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Cili1
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Cili2
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Cili4
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Cili5
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Ciljeta1
Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit 30l12rc Pytje & Përgjigje Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Empty Re: Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit

Mesazh nga Anakonda prej Fri 26 Jul 2013 - 4:08

lum cuni per mam qe ka ja lasht zooti hihihi hihihi hihihi hihihi

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit Empty Re: Çiljeta Xhilaga: ‘Lufta’ me kilet pas lindjes së djalit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi