Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Masakër në Vlorë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Masakër në Vlorë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Masakër në Vlorë

Shko poshtë

Masakër në Vlorë Empty Masakër në Vlorë

Mesazh nga An0nim Mon 29 Jul 2013 - 0:37

[b style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif; background-color: rgb(250, 250, 250);"]Masakër në Vlorë [/b]
28/07/2013 

Breshëria e një arme kallashnikov u ka marrë jetën tre personave, ndërsa ka dyshime se dy të tjerë kanë mbetur të lënduar, në një plazh privat në qytetin e Vlorës, në afërsi të vendit të njohur në këtë zone si Kalaja. 

Policia e Vlorës konfirmoi vetëm identitetin e të vrarëve, që janë Diana Ramadan Ademi, 53 vjeçe, Ferdi Agron Bajlozi nga Prrenjasi, 17 vjeç dhe Sokol Asqeri Isufaj, 34 vjeç, nga Roskoveci i Fierit.

I kontaktuar nga Top Channel, drejtori i Policisë së Vlorës, Artan Çuku, mohoi faktin që në këtë ngjarje të rëndë të ketë edhe të plagosur. Sipas numrit një të Policisë së Vlorës, po punohet për arrestimin e personit të dyshuar.

Njëekspert i kriminalistikës deklaroi se, nga rruga kryesore në një distancë prej më shumë se 50 metra, autori apo autorët kanë shkrepur 7 deri në 10 plumba. Ka dyshime të forta, se objektiv i kësaj ngjarjeje ka qenë 34-vjeçari Sokol Isufaj, pak a shumë i njohur për Policinë e Fierit për një ngjarje tjetër të mëparshme dhe shoqërimit të tij nga blutë e këtij komisariati.

Sipas burimeve, Isufaj ishte duke bërë plazh nën shoqërinë e një personi tjetër. Një burim i sigurt i tha Top Channel se, ngjarja ka ndodhur pas një konflikti mes dy grupeve pushuesish, ku njëra palë duket se ka thirrur persona të tjerë për përforcime, duke shkaktuar kështu edhe këtë ngjarje të rëndë, e cila, në kulmin e sezonit veror, në një nga qendrat më të rëndësishme turistike të vendit, ka shkaktuar tmerr dhe panik te të gjithë pushuesit, që ndodheshin në këtë plazh.

Dy nga viktimat, Ferdi Bajlozi dhe Diana Ademi, janë viktima aksidentalë, tha një burim i Policisë së Vlorës, megjithëse gjithçka pritet të sqarohet akoma më mirë pas marrjes së dëshmive të disa personave të shoqëruar në komisariat.

Nga ana tjetër, mësohet në rrugë zyrtare se policia ka dy pista kryesore për ngjarjen e rëndë. Njëra, krimi ka ndodhur pas një sherri të nisur për shkak të një femre, dhe tjetra, për shkak të konflikteve të mbartuara nga fieraku Isufaj.

Për autorin e dyshuar të kësaj ngjarjeje të rëndë, nuk ka ende një identikit të tij edhe pse dëshmitarët i kanë treguar policisë se ai është larguar nga skena e krimit me një automjet tip fuoristradë. / Top Channel
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masakër në Vlorë Empty Re: Masakër në Vlorë

Mesazh nga An0nim Mon 29 Jul 2013 - 0:39


Babai i 17-vjeçarit: Më thanë që djali u plagos, por e gjeta në morg. 2 Deshmitare flasin per news24
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi