Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlore, protesta per token People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlore, protesta per token People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlore, protesta per token

Shko poshtë

Vlore, protesta per token Empty Vlore, protesta per token

Mesazh nga Vizitor Thu 4 Mar 2010 - 8:15

Vlore, protesta per token VloraSerish perplasje fizike ne Vlore, e serish ne qender te konfliktit eshte e drejta e pronesise. Pas banoreve ne Orikumi, nje tjeter incident ka ndodhur, kete radhe ne afersi te Ujit te Ftohte, ku ish-Punonjesit e Frutores kane dale ne proteste duke bllokuar edhe rrugen nacionale.

Ata kane perfituar tokat sipas ligjit 7501 por nje perplasje per pronesine mbi token i ka vene ata perballe kompanive ndertuese te cilat tashme kane nisur punimet per ndertime ne keto toka. Ish-punonjesit ne fillim kane shkuar ne Zyrat e Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme dhe kane kerkuar takim me drejtuesit per te marre informacion ne lidhje me ceshtjen e tyre por askush nuk i ka pritur.

Te revoltuar me pas bllokuan rrugen nacionale dhe tentuan te prishin rrethimin e tokes per te cilen ata pretendojne pronesine.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi