Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Intuita - Fuqia e shëndetit mendor People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Intuita - Fuqia e shëndetit mendor People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intuita - Fuqia e shëndetit mendor

Shko poshtë

Intuita - Fuqia e shëndetit mendor Empty Intuita - Fuqia e shëndetit mendor

Mesazh nga An0nim Fri 2 Aug 2013 - 4:51


 • A e keni pasur ndonjëherë atë ndjenjën se diçka do te ndodhe papritmas, diçka pozitive ne jetën tuaj, diçka qe do ju tërheqë tutje! Kur ndiheni te fuqishëm për diçka ajo quhet Intuite. Intuita përbëhet nga tre elemente: syri i trete, te kuptuarit kthjellet dhe te dëgjuarit kthjellet.
  Intuita - Fuqia e shëndetit mendor 3e8bd47a-4231-4f20-bfd3-f64db4700127---0-
  Thonë se jo shume njerëz janë te bekuar me intuite, mirëpo studimet kane treguar se secili individ mund ta zhvilloj intuitën. Ju mund te pyesin pse duhet ta zhvillojmë intuitën? Zhvillimi i intuitës sjell komunikim me te mire. Te bën me te ndjeshëm nga njerëzit qe ju rrethoheni, zakonisht te ndihmon qe te mos i lëndosh personat qe i do, sepse intuita juaj ua mundëson ti kuptoni ata. Intuita do ju mundësoj qe te bëheni me kreativ se kurrë dhe do ju mundësojë qe ta kuroni vetveten tuaj. Intuita ka fuqi shëruese, kjo nuk do te thotë fuqi shëruese ne kuptimin fizik, por ndihmon qe te kyçeni ne thellësi te shpirtit tuaj dhe te i largoni disa energji negative te groposura aty.

  Ja disa këshilla te cilat mund t'ju ndihmojnë ne zhvillimin e intuitës suaj:

  Hipnoza – Duke i bere vete suaj hipnoze ju do ndjeheni me mire dhe do ndihmoje patjetër ne forcimin dhe zhvillimin e intuitës suaj.

  Meditimi – Do te thotë te gjesh paqen ne veten tuaj. Nëse mendja dhe zemra juaj janë te mbushura me gjera qe ju shqetësojnë, ju nuk do te keni mundësi te i largoni ato përderisa nuk meditoni, dhe pas kësaj do keni mundësi ta zhvilloni intuitën tuaj me mire. Ka shume mënyra te meditimit, mirëpo ja disa me te popullarizuarat: bej joga, ose duke marre fryme thelle etj.

  Mendo pozitivisht –Te menduarit pozitivisht ndihmon qe ta zhvilloni intuitën tuaj duke marre energji mjafte pozitive

  Lere te shkoje – Nëse jeni duke dileme për te marr një vendim te rëndësishëm, lëri te shkojnë te gjitha dilemat dhe gjej një vend te qete i cili do ju ndihmoje te mendoni me qarte. Ndonjëherë ju duhet vetëm ta dëgjoni zërin i cili pëshpërit tek ju, dhe ai zë nuk do te vije nëse ju nuk e leni qe te shkoj. Cila energji do te ju ndihmoje ne mënyrë drastike te i njiheni emocionet dhe ngjarjet.

  Beso ne përshtypjen e pare – Nëse e takoni ndonjë person për here te pare dhe mendoni se ai është paksa arrogant për shijen tuaj, shanset janë qe përshtypjet mund te përmbajnë te vërteten. Ne shumicën e rasteve përshtypjet e para vijnë nga intuita.

  Ji i/e lumtur – E shikoni? E gjitha se çfarë ju duhet te bëni qe te keni një intuite te zhvilluar është qe te jeni i/e lumtur. Lumturia tërheq fuqi shume te mëdha dhe njëra nder to është intuita.

  Intuita ndihmon shume, sepse ndonjëherë te mundëson te arrish disa gjera qe ne ndryshe nuk do te mund te arriheshin.ikub.al

An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi