Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga

Shko poshtë

Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga Empty Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga

Mesazh nga WebMaster Sat 3 Aug 2013 - 10:08

RRËSHEN-Shfaqen sërish maskat në rrugën e Kombit, policia arreston autorin kryesor, ndërsa shpall në kërkim autorin tjetër, i cili dyshohet se një muaj më parë grabiti dhe dy ulqinakë në Rrëshen. 

Ngjarja është shënuar orës 02:30 të mengjesit të sotëm në aksin Reps-Rrëshen, ku persona të maskuar pasi kanë vendosur barrikadë në rrugë dhe nën kërcqnimin e armëve kanë grabitur disa shtetas kosovarë, përkatësisht Cehmi Ahmeti, 51 vjec dhe Osman Cakiqi nga Prishtina, të cilët po shkonin për pushime në Shëngjin. Autorët u marrë atyre një sasi parash dhe sendet personale. 

Ndërhyrja e policisë pas denoncimit nga kosovarët ka qenë e menjëhershme duke arritur në identifikimin e tyre, si dhe arrestimin e autorit kryesor të grabitjes, Ardit Magjuni nga Fushë Arrezi i Pukës, 21 vjeç, ndërsa është shpallur në kërkim autori i dytë Anton Nikolli, po nga Puka. Në operacionin për arrestimin e autorëve kanë marrë pjesë Forcat e Ndërhyrjes së shpejtë në Shkodër, forcat RENEA nga Tirana, ndërsa operacioni është drejtuar nga Zëvendës Drejtori i Përgjithshëm për Rendin dhe Sigurinë në Policinë e Shtetit Muhamet Rrumbullaku. Gjithashtu në këtë operacion për identifikimin e autorëve është përdorur edhe një helikopter i policisë. 

Kjo është grabitja e tretë që shënohet në rrugën e kombit, në një kohë të shkurtër pas asaj në Qafë Çelë të Pukës, ku mbeti i plagosur edhe një fëmijë, si dhe grabitja e dy shqiptarëve nga Ulqini në afërsi të Rëshenit. Dy autorët e grabitjes së fundit, akuzohen edhe për këto dy ngjarje, pasi ndaj tyre janë dokumentuar disa vjedhje të kryera në këtë në Rrugën e Kombit. 

(d.b/News24/BalkanWeb)
Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga 30l12rc Pytje & Përgjigje Grabitja e kosovarëve në Rrugën e Kombit, policia operacion me helikopter, 1 në pranga 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi