Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vjeshtë në Tiranë /  Nga Agron Shele People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Vjeshtë në Tiranë / Nga Agron Shele

Shko poshtë

Vjeshtë në Tiranë /  Nga Agron Shele Empty Vjeshtë në Tiranë / Nga Agron Shele

Mesazh nga sheleagron prej Sun 31 May 2015 - 7:42

Poezi nga Agron Shele


Vjeshtë në Tiranë /  Nga Agron Shele 99jm03

Vjeshtë në TiranëVjeshtë, 
në Tiranën e humbur regëtimë, 
bulëzave të stërgjatura xhamash kristalinë,
stolave të braktisur nga gjithë ky trazim
pemëve të zhveshura gjer në harrim.


Vjeshtë
dhe lotkthyer çastesh meditim,
harruar dashurish të vjetra kujtim,
rikthyer dhimbshëm shpirtrave të brishtë
fletë e zverdhur, e ditarit tim.

Vjeshtë,
në Tiranën e hapave të dikurshëm,
dhe stolit të veshur përherë me blerim,
gotës së fundit derdhur relievesh
copëza buzësh, qiej dashurish 


Vjeshtë
dhe mall për kohët e shkuara,
për feksjen e dritës në të bardhin shpirt,
për jetën gremisur honesh refleksionesh,
për gjethen e braktisur nga gjithë ky rrëzim.

Vjeshtë
dhe gjurmë në ç' do rrahje zemre
për atë... për dikë... për dashuritë,
e paskohëve të trokitura kaq zhurmshëm
... dhe e vjeshtës, pentagram melankolik.

sheleagron
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Bruksel
Postime Postime : 3
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2015
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Letërsia

http://atunispoetry.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vjeshtë në Tiranë /  Nga Agron Shele Empty Re: Vjeshtë në Tiranë / Nga Agron Shele

Mesazh nga An0nim prej Sat 6 Jun 2015 - 1:31

e bukur [smile_1]
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi