Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezisë!  /   Nga Agron Shele People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Poezisë! / Nga Agron Shele

Shko poshtë

Poezisë!  /   Nga Agron Shele Empty Poezisë! / Nga Agron Shele

Mesazh nga sheleagron prej Sat 30 May 2015 - 10:30

Poezi nga Agron Shele


Poezisë!  /   Nga Agron Shele 33eo4eqPoezisë!


Shumë rendin të kapen pas teje
o e magjishmja poezi
dhe shumë të tjerë humbasin vargëzimesh
pas etudesh dhe rimash simfoni.

Shumë..., 
e më shumë humbasin psaltit tënd 
drithërohen klithmave zjarr
shpërthejnë vullkanet e shpirtit trazim
dhe dergjen pikave, lot- meditim.

....dhe unë rend sot pas teje
valëzimesh dallgë të muzës perëndim
kapem pas ankthit të yjeve pasthirrmë
dhe agut që jetën e shndrin.

... dhe fjalës së shenjtë që ujvarat zgjon
stërkalash ngritur ajrit shkumëzim
O Zot ! Falma hyjninë e madhështisë
që ëndrrat e harbuara të prekin lart hyjnitë.

Të derdhem fjalët e pashtershme të poetit
mbi honet e magmës përvëlim
të zbardhë terret e jetës njerëzore
jetës, plang e angshtim.

Shumë rendin të kapen pas teje
o e magjishmja poezi
çmenden rrugëtimës së fjalës më të shenjtë
rrugëtimës për tu ngjitur gjer tek "ty"

sheleagron
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Bruksel
Postime Postime : 3
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2015
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Letërsia

http://atunispoetry.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi