Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Blu dhe portokall, ngjyrat e këtij sezoni   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Blu dhe portokall, ngjyrat e këtij sezoni   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blu dhe portokall, ngjyrat e këtij sezoni

Shko poshtë

Blu dhe portokall, ngjyrat e këtij sezoni   Empty Blu dhe portokall, ngjyrat e këtij sezoni

Mesazh nga Anakonda Fri 13 Nov 2015 - 22:51

Blu dhe portokall, ngjyrat e këtij sezoni   Blu_ok_6666_107961922
Tendencat e modës pranverë/verë 2014 janë dominuar nga ngjyrat blu dhe portokalli, tonalitete me shumë "karakter" për veshjet. Për sezonin e ngrohtë, firmat më të famshme të modës kane vendosur të na japin disa ide me fantazi tradicionale dhe njëngjyrëshe. Fjala kyç është: ngjyra! Fantazitë shumëngjyrëshe dhe tonalitetet e ndezura në shumë gradime ngjyrash do të jenë të preferueshme. Veshjet janë krijuar duke sjelle shpirtin diellor dhe misterioz te ngjyrave blu dhe portokalli te cilat nxjerrin ne pah feminilitetin. Ngjyra e natës dhe ajo e diellit të perëndimit, janë protagonistët e vërtet të tendencave të modës në pranverë/verë 2014. Ngjyrat sensuale të blusë dhe të portokallisë karakterizojnë veshjet dhe aksesorët, një miks ngjyrash intriguese. Fantazia e ngjyrave të ngrohta në stilin jungle dhe stampat frymëzuar nga pop art, influencojnë pasarelat e Dior, Prada, Prabal Gurung dhe Celine Paris. Një trend shume cool për sezonin tjetër, madje as Dolce & Gabbana nuk ka ditur ti rezistoje. Për dashamirëset e ngjyrave të zbehta, prerjet e thjeshta dhe të rregullta të Liu Jo janë shfaqur në një gamë të madhe ngjyrash, nga ato më të theksuara deri tek më delikate, për të krijuar një outfit shumë të rafinuar. Stampat grafike të thjeshta nga Fausto Puglisi dhe në versionin sporty chic nga Tommy Hilfiger, janë dedikuar të pasionuarave pas elegancës më të sofistikuar. Pinko propozon kombinime të bukura për një look miks për ato qe nuk kane frikë të guxojnë. Christopher Kane dhe John Galliano propozojnë look metalizato që nuk ndalen së habituri me shkëlqimin absolut të ngjyrave, në linjë me protagonistët e vitit, Radiant Orchid.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi