Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit

Shko poshtë

Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit Empty Kerry: Shqipëria, ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit

Mesazh nga WebMaster Thu 26 Nov 2015 - 8:05

Në urimin e këtij viti për Pavarësinë sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry e quan Shqipërinë si një ‘mentor’ për vendet e tjera të rajonit në nxitjen e paqes dhe stabilitetit në rajon.

“Si një anëtar i NATO-s dhe një frymëzues për vendet e Ballkanit që aspirojnë anëtarësimin në këtë organizatë, Shqipëria luan një rol jetik në nxitjen e paqes dhe stabilitetit në rajon dhe në të gjithë botën. Shtetet e Bashkuara vlerësojnë në mënyrë të veçantë kontributin e Shqipërisë në sigurinë globale, që nga Afganistani, Iraku dhe Ukrahina deri tek lufta ndaj ekstremizmit të dhunshëm dhe Koalicionin Global në Luftën ndaj ISIS-it”, thuhet në mesazhin e urimit të Kerry, të publikuar në faqen zyrtare të Departamentit të Shtetit.

Ndërsa në mesazhin e urimit të Pavarësisë të viteve të mëparshme, vendi ynë konsiderohej nga kryediplomati amerikan si një forcë për stabilitetin në rajon, në mesazhin e radhës gjuha e amerikanëve është më e elaboruar dhe mbështetëse. 

Shtetet e Bashkuara vijon më tej mesazhi i Kerry-t, janë të vendosura të mbështesin Shqipërinë në reformat e saj për të realizuar aspiratën euroatlantike. “Unë e vlerësoj përpjekjen tuaj për të qënë pjesë e Bashkimit Europian dhe uroj progresin e vazhdueshëm në rrugën drejt integrimit të plotë Euro-Atlantik”, shkruan Kerry.

/ Top Channel 

WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi