Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit

2 posters

Shko poshtë

Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit Empty Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit

Mesazh nga An0nim Tue 6 Aug 2013 - 4:33

Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit Universiteti_politeknik_tiranes
Rankimet e shumta të bazuara në kritere të ndryshme gjithmonë nxjerrin universitetet shqiptare shumë më poshtë në rënditje krahasuar me ato të rajonit, njofton Portali Albeu.com.

Sipas rankimit të fundit të publikuar nga "Webometrics Ranking 2013", universiteti shqiptar me rankimin më të lartë është ai i Prishtinës i rënditur si i 4416-ti në botë, i pasuar nga Universiteti i Tiranës (8012), Universiteti i Europës Juglindore në Tetovë (9304) dhe Universiteti prestigjioz Epoka në Tiranë (9874), i cili vitin e kaluar ishte universiteti i rankuar më së larti nga të gjithë universitetet tjera shqiptare. I pesti në listën e universiteteve shqiptare të rajonit rënditet Universiteti Politeknik i Tiranës (10049). Sipas kësaj rënditjeje, në top 5-shin e universiteteve më të mira shqiptare në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, katër universitete janë publike dhe vetëm një privat, Universiteti Epoka.

Ndryshe nga universitetet shqiptare, universitetet kryesore të shteteve fqinje rankohen shumë më lartë se ato shqiptare.

Kështu, sipas Portalit Albeu.com bazuar në të dhënat e "Webometrics Ranking 2013", Serbia ka 8 universitete të rankuara më lartë se universitetet më të mira shqiptare, Maqedonia 3, ndërsa Mali i Zi një.

Universiteti me rankimin më të lartë në rajon është ai i Beogradit, i cili rankohet i 729-ti, para Universitetit të Novi Sadit (1473) dhe Universitetit Shën Kirili dhe Metodi në Shkup (1878). /albeu.com/
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit Empty Re: Universitetet shqiptare, shumë poshtë atyre të rajonit

Mesazh nga Anakonda Sun 22 Sep 2013 - 3:43

mir qe esht vu ligji qe vec ata qe meritojn me ik nshkoll se nx me 5 ikin nshkoll

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi