Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jam shume e brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jam shume e brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jam shume e brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Shko poshtë

Jam shume e brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon. Empty Jam shume e brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Mesazh nga WebMaster Thu 17 Dec 2009 - 11:39

Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.

Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Jemi aq larg sa duhet t\'kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i qete, here i trazuar.

Jo s\'kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti me rri larg.
Nuk e di se c\'mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te me mendosh!! Nuk e njeh ne syte e mi,
ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj.

Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si nje kuror lulesh!

Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa nxene ku shkon e dashur?
Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty asnje shije!!

Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej dashurine e zjarrt.

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty!

Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim.
Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s\'te kam pare, syt\' e tu s\'i kam harruar te dua si me pare!
Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar\' kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe per mua,

Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
vec lamtumire, se mirupafshim s\'te them dot!!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha perjetuar.
Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
e ne te dy per nje cast te strehuar.
Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te jetes.

Me lere te te prek floket, ngadal ti ledhatoj. Me lere te te them nje fjale, te them: te dashuroje!

Me premtove se gjithnje do te jesh prane meje. Gjithnje do t i mbaj mend kujtimet qe i krijuam se bashku.
Kisha dashur qe kurr te mos perfundojne ato dite.

Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!

Mos me rri larg sepse syte lote me pikojne. Me shiko me vemendje, shiko dy syte qe t dashurojne!!

Mos m\'largo nga zemra,kur te largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s jam fati yt!
Mos m\'thuaj jeto kur jeta eshte trishtim,mos m\'thuaj te qeshi kur nuk kam gezim!!

Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i fjetur eshte nje shpirt i vdekur!

Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse mendimet me shkojne tek ti.

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk e kuptonte sepse ishe large meje!
Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.

Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m\'i mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!

N\'vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t\'vish, e di se s\'mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
s\'erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t\'pres, i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!

Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi