Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjali Filozofike - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjali Filozofike - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjali Filozofike

+2
Єямєℓiиdå
LaDescarada
6 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:53

First topic message reminder :

Ditën që fillon dilema, atëherë njeriu nis të mësojë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë


Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:12

Kur te vendosja per ate qe mund te jetoj dhe ne Ishullin e vetmuar,
sigurish Ajo do te ishte mundesia per te sheruar vrraget e jetes sime!


Edituar për herë të fundit nga gjakushi në Wed 4 Mar 2009 - 12:30, edituar 1 herë gjithsej
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:13

Ne jemi qindperqind pergjegjes per ate qe na ndodh !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:14

Çdo mendim i ynë ne keto momente percakton dhe ardhmerinë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:14

Fillimi është e tanishmja, duhet harruar e kaluara per nje ardhemeri te lumtur !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:16

Nuk ka njeri qe asnjehere nuk ka vuajtur nga brejtja e ndergjegjes,
por edhe nga urrejtja ndaj vetvetes!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:17

Qendrimi me i mire eshte : Une nuk jam shume i mirë !
Ai eshte vetem mendim, ndaj dhe mund te ndryshohet !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:18

Ma e rrezikshmja per njeriun eshte te vetgjykohet,
vuejtja, stresdi, autokritika jane brejtja e ndergjegjes !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:21

Per harrimin e gabimeve vetiake dhe gabimeve te huaja,
falja eshte rruga e sherimit, deri edhe tek rasti i kancerit !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:21

Kur e duam dhe e cmojme vetveten, gjithcka ne jete ma mire shkon!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:22

Gjithsesi duhet harruar e kaluara, te clirohemi nga paragjykimet, per te pasur ardhmeri !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:23

Me e randesishmja eshte te pergatitemi te fillojme te duhemi!

Ky eshte celesi i te gjitha ndryshimeve !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Thu 25 Feb 2010 - 1:52

Një plan i mirë sot është më i mirë se një plan perfekt nesër!
(General George S. Patton)


Njeriu i shendoshe ka shum deshira, ndersa i semuri vetem nje.

Friken mbaje per vete kurse trimerine ndaje me te tejret .
(Robert L. Stevenson)


Genjeshtra eshte si topi i bores, sa me shume qe rrotullohet aq me shume behet e madhe...
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga LaDescarada Thu 25 Feb 2010 - 1:55

per te gjetur nje shok , dhuhet te mbyllesh nje sy ... per ta ruajtur , duhet te mbyllesh edhe tjetrin

Shumica e njerezve kerkon shoqeri,jo per te degjuar te tjeret,por per te folur vete.

Pervoja eshte teresia e zhgenjimeve tona.

Mos thuaj o Zot kam problem te madh, thuaj o problem kam ZOTIN e madh!
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 6 Feb 2011 - 11:27

Tema kalon tek kategoria e Filozofise!
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Mon 21 Feb 2011 - 8:45

Takimi me i veshtire eshte takimi me veteveten sepse mungon cdo kunderargument!!!
geeegge


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 21 Feb 2011 - 11:48

Nuk humbet askush, perderisa nuk zoterohet nga askush...kjo eshte pervoja e vertete e lirise, ta kesh gjene me te shtrenjte ne bote, por te mos e zoterosh kurre..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 21 Feb 2011 - 11:50

..çdo njeri mund te mërzitet - kjo është e leht. Por qe te merzitesh me personin e duhur, ne gradën e duhur, ne kohën e duhur, për arsyet e duhura, dhe ne mënyrën e duhur - kjo nuk është e leht.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Mar 2011 - 0:24

Eshte me mire te jesh optimist dhe t’a kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Mar 2011 - 0:24

Ne qofte se te dhenat dhe teoria nuk perputhen, ndrysho te dhenat.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga kasperi Fri 11 Mar 2011 - 5:29

qenit qe lehë mos ju frikeso,por ati tinzakut qe nuk lehë ruaju
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:41

Ne bote ndryshon gjithcka, pervec ligjit te ndryshimeve! HERAKLITI

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:41

Afaristet qe nuk dine te luftojne me brengat, vdesin te ri! ALEKSIS KAREL

Martohuni! Nese merrni grua te mire do te jeni te lumtur, nese merrni grua te keqe do te beheni filozof! SOKRATI

Nuk mund te hysh dy here ne te njejtin lum! SOKRATI

Dy mendje, nje ide briliante! (Thenie e vjeter kineze)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:41

Njeriu eshte i mire, njerezit jane te ashper! Shekspiri

Dashuria nuk lind ne shpirtin e prishur! Ikbal

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:41

Shpreso faljen e atij qe eshte mbi ty, do mesosh ti falesh ata qe jane nen ty!

Fjala e shenjte i hap dyert e hekurta!

Askush nuk skuqet ne erresire!

Nuk ka mal pa derra!

Idete e medha nuk lindin nga truri, por nga zemra!

Dituria eshte helm qe ne doza te medha sheron, kurse ne te vogla mbyt!

Meso gjerat e mira, te keqijat mesohen vetevetiu!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:41

" Gomarin edhe me ari ta veshësh, ai prap gomar është"!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:42

Mendja e lehtë rëndon të zotin!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:42

Femre Bukur me shoke shume !

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:42

Lumturia me e lart e jetes esht bindja qe te tjeret te duan !

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:42

Te dashurosh do te thote, te mos jesh i detyruar te kerkosh falje !

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:42

Kush mbjell eren, korr furtunen!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:42

Nuk ka me keq se sa te jetosh pa shprese dhe pa humor.
Humbja me e madshe eshte humbja e vetebesimit.
Pasuria jone me e madhe eshte rinia.
Problemi me i madh per tu tejkaluar eshte frika.
Arma me vdekjeprurese eshte gjuha.
Fuqia me e madhe ne jete eshte dashuria.
Veshja me e bukur eshte buzeqeshja.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga An0nim Fri 9 Nov 2012 - 22:44

Një thikë mund të të vrasë vetëm nga afër.. ndërsa një fjalë nga çdo lloj distance.
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike - Faqe 2 Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi