Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjali Filozofike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjali Filozofike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjali Filozofike

+2
Єямєℓiиdå
LaDescarada
6 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:53

Ditën që fillon dilema, atëherë njeriu nis të mësojë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:54

Ai që mban shpatën të godasë, goditet edhe vetë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:54

Ai që u frigohet ideve është si tufa e reve !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:55

Ata që e shuajnë dritën e mendimeve grinden me vetminë
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:55

Ata që e kanë kujtesën e vogël si mbajnë mend të mirat
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:56

Asnjë ardhmëri s'ka të drejtë ta injorojë të kaluarën
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:56

Mos shpjego për fenomenet, krijo fenomene !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:57

Xhelozia është flaka e gjithë lumturisë
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:58

Ata që vuajnë nga sëmundja se kanë bërë diçka, janë në shënjestër të modës!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 13:59

Duke dashur të shikojë me një sy . e verboi tjetrin !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:00

Ata /ato që vrapojnë shumë në rini, mbesin të fundit në pleqëri
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:00

Heronjtë në beteja bijnë, por zgjohen në përjetësi
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:01

Në detin e qetësuar përmbyten anijet
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:02

Kur drejtësia duket në ndërgjegje, flamujt e padrejtsisë janë në gjysmështizë
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:03

Policët janë si moderatorët e forumit! Kurrë nuk ikin nga e vërteta ! Përkundrazi, vrapojnë pa ndalur pas gjithë atyre që e flasin të vërtetën !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:04

Është patriot !
U beson rrenave që flasin pushtetarët !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:04

Tek ne është njësoj ku ndodhesh ! Gjithmonë je në vendin ku përjeton fatkeqësinë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:05

Politikanët patjetër të gënjejnë ! Sepse, nuk paguhen ta frigojnë popullin me të vërtetat e hidhura !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:06

Gjithçka është për t'u mjeruar ! Por, veçanrisht Forumi ! Se i vardisen lloj-lloj krimbash krijues !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:06

Shteti ynë është invalid! I mungon dora e drejtësisë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:08

Historia nuk kalohet me një hap, ajo ka logjikën e vet dhe nuk të lejon.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:09

Kultura jonë varet prej nesh !Atëherë të kujdesemi mos bëhemi pengesë e vetvetes !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:10

Pavarësisht prej tonit dhe ashpërsisë që tregoj, mbeti dinjitoze dhe e dashur në zemrën time përgjithmonë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:10

E bukura jeton edhe kur e vërteta vjetrohet !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:11

Kundërshtimet në ide, janë bukuria e gjuhës dhe e atyre që e bëjnë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:11

Në terr të gjithë njerëzit janë njësoj të verbër, apo njësoj largpamës !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:12

Në heshtje të gjithë njerëzit janë njësoj të marrë apo, njësoj të mençur !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:13

Në terr edhe majmuni mund të duket luan, kurse në heshtje edhe budallai mund të kalojë në filozof !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:13

Në festë , tufën ma të mirë të luleve jepja asaj që mendon se nuk e do !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:14

Nuk del aureola nëse nuk e stolisin mendjet e ndritura!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:14

Sytë e bukur nuk rrezatojnë gjithmon mirësi!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:15

Mbeti e moralshme fal asaj se - ishte e shëmtuar !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:15

Faqet e saj të bukura flasin për trupin e saj të shijshëm !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:16

Me anën e shprehjve dhe mendimeve kuptohet bota,
me anën e shfrimit dhe sharjeve derdhet gota !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:16

Se nuk kishte diçka të randësishme, fliste kot
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:17

Lumturia është më e shtrenjtë se pasuria!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:17

Duke mbrojtur mendimin e kthjelltë ra në turbullirat e paskajshme
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:18

Duke dashur të përqafojë idealen , ra në krahun e idhullit të rrejshëm
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Mon 23 Feb 2009 - 14:19

Duke shkruar për dashurinë e humbur u dëshmua për fjalime mortore
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Vizitor Wed 4 Mar 2009 - 12:10

Është mirë të degjoni per te gjetur vendin nen Diell,
të perkrahni vetveten dhe te mesoni se sa keni vlerë !
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjali Filozofike Empty Re: Fjali Filozofike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi