Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie Filozofike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie Filozofike People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie Filozofike

+24
T_o_n_i
EMI
Klio
il conte
WebMaster
LaDescarada
Eliz
Tonii
Katniss
leta
Space
Maksi
enigma
Docteur
Daku
Hera
Darius
Selda
Aristogata
Ajo goca
bobi 10
Durrsaku
Poeti Dhimbjes
Єямєℓiиdå
28 posters

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 5:00

Ketu mund te sillni thenie nga filozofet e njohur boterore.


Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. Darwin

Eshte gabim i madhe qe te ënderrosh per vete më shume sesa duhet , dhe ta vlersosh veten mëposhtë sesa duhet. Gete

Nga mungesa e respektit ndaj vetes rrjedhin aq shume vese , sa edhe nga respekti i tepruar për veten. Montenj
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 5:03

Veset e popullit pothuajse gjithmone i kan rrenjet ne legjislacionin e tij te keq. Eceverija

Te pish pa pasur etje e te besh dashuri ne cdo kohe, zonje, vetem kjo na dallon nga kafshet e tjera. Beaumarchais

Heshtja jo gjithmone deshmon mencuri, ajo deshmon edhe per pranin e budallakut. Buast

Morali eshte perpjekja shekullore e pajtimit te kerkesave tona vetjake. Gete
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 24 Feb 2011 - 5:10

-Sekreti i krijimtarisë është të dish të fshehësh burimet.(Ajnshtajni)

-Arma më e mirë kundër një armiku është një tjetër armik. (Nicja)

-Çdo gjë shumë koti për t’u thënë këndohet. (Voltaire)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Durrsaku Thu 24 Feb 2011 - 5:13

TE GJITHE DUAN TE SHKOJNE NE PARAJSE POR ASNJE SDO TE VDESE se di kue e kam pare
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 5:13

Asgjë, sa thjeshtësia , nuk vepron për afrimin e njerezve. Tolstoi

Dhoma pa libra eshte si trupi pa shpirt. Ciceroni

Bota rron mes cudise ,se vertetes dhe detyrimit. Tre ligje te cilat natyra ia ka vene si rregulla njerezise. Leom

Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 5:17

Me mire me arsye te jesh fatkeq , sesa pa arsye i lumtur. Epikur

Karakteri eshte aftesia per te vepruar sipas parimeve. Kant

E vetmja gjë që bie ndesh me diturinë time është arsimimi. Ajnshtajn
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 22:36

Veshtiresia e gjerave qendron te thjeshtesia e tyre. Einstein

Nuk ka asgje me te natyrshme per arsyen, sesa mohimi i arsyes. Paskali

Te dish dhe te mundesh, art qe i takon vetem njeriut, kalojne cdo shprese duke shkare here nga e mira, here nga e keqja. Sofokliu
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 24 Feb 2011 - 22:38

Nepermjet asaj qe quhet miresjellje dhe me edukate te mire, mund te arrihet ajo qe perndryshe arrihet vetem me force, ndonjehere as edhe me te. Gete
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Thu 3 Mar 2011 - 8:32

Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...


Twain
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Thu 3 Mar 2011 - 8:34

Sinqeriteti është një investim i shtrenjtë te cilin, per fat të keq nuk mund ta posedojne njerëzit e ligë.

bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Thu 3 Mar 2011 - 8:35

Bota është një skenë, ku ndarja e roleve është shumë e gabuar.


Wilde
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Ajo goca Thu 3 Mar 2011 - 8:37

Ti tregosh dicka budallait eshte si ti tregosh ngjyrat te verberit
Ajo goca
Ajo goca
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : albania
Postime Postime : 6699
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/06/2010
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 7 Mar 2011 - 1:34

-Kush është i prirur të humbë lehtë respektin ndaj të tjerëve, ai para së gjithash nuk respekton veten.
Bjelinski
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Mar 2011 - 7:03

Për mikun jam gati ta bëj shpinën urë... Mjafton që mbi mua të kalojnë këmbë që mbajnë zemër të pastër..!!
.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 9 Mar 2011 - 3:49

- Jeta eshte nje histori e treguar nga nje idiot plot me furi e zhurme nga e cila nuk kupton dot asgje. (William Shakepeare).
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Mon 14 Mar 2011 - 10:00

Ai qe kerkon gjithmone ndihme s'quhet shok,por as ai qe se lidh kurre ndihmen me shoqerine. Thenie Filozofike 668312
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Mon 14 Mar 2011 - 10:01

Eshte e vogel jeta perderisa ne te ka deshira per vdekje. Thenie Filozofike 8443
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Aristogata Mon 14 Mar 2011 - 10:24

Edhe lulet qajne por ka te marr qe mendojne se eshte ves

LUle mund te mbledhin te gjith por vetem disa dine te thurin kurora

Dores qe ka dhuruar nje lule i mbetet perher pak arome
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Selda Mon 14 Mar 2011 - 10:29

Ka njerëz që nuk mendojnë më thellë se një fakt.
Voltaire

Duhet të qeshim me njeriun që të mos qajmë për të.
Napoleon Bonaparti
Selda
Selda
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 6587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 17 Mar 2011 - 4:58

- Njeriu s'është kurrgjë tjetër, veçse një varg i veprave të veta... (Heffeli)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Darius Sat 19 Mar 2011 - 10:02

me lek mund te blesh nje liber por jo kulture.........
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 23 Mar 2011 - 4:08

-Dashuria esht si ethet; lind dhe shuhet pa nderhyrjen me te vogel te vullnetit. (STENDAL)

Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Hera Wed 23 Mar 2011 - 12:09

Mendoj ,pra jam -Dekarti

Ju nuk keni nje shpirt .Ju jeni nje shpirt .Ju keni nje trup-F.Nice (thenja ime e preferuar)

Arsyeja e mos arsyes qe i behet arsyes sime ma dobson aq shume arsyen saqe me arsye vajtoj per bukurine tende -Servantes

Hera
Hera
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne mes te asgjekundit.
Postime Postime : 1967
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/05/2010
Hobi Hobi : Piktura

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga bobi 10 Wed 23 Mar 2011 - 12:12

Kush ka durim ,mund te kete c'te doje.(Franklin)
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 23 Mar 2011 - 12:27

Paaftësia për të heshtur paraqet një nga dështimet më të mëdha të njerëzimit.
Walter Bagehot
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 23 Mar 2011 - 12:28

Heshtja është një nga argumentet më të vështira për t’u përgënjeshtruar.
Josh Billings
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Hera Wed 23 Mar 2011 - 12:33

"Një burrë mund të rrijë në duart e dikujt vetëm kur dashuria është aq e madhe sa rezultati i kësaj burgosjeje të jetë veçse një liri totale."

Khalil Gibran
Hera
Hera
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne mes te asgjekundit.
Postime Postime : 1967
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/05/2010
Hobi Hobi : Piktura

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 25 Mar 2011 - 2:38

- Kur nuk ka armiq, nuk ka as lavdi... (Balzaku)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 25 Mar 2011 - 2:49

Butësia është mburojë e fshehtë, ndërsa mendja, shpatë e mprehtë, andaj mbuloje karakterin tënd me butësi dhe luftoje pasionin tënd me mendje.

Ali ibn Ebi Talib r.a.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 25 Mar 2011 - 2:49

Zot, më shpëto nga dituria e cila nuk qan,nga filozofia e cila nuk qeshh,nga krenaria që nuk gjunjezohet përpara një fëmije.

Gibran Khalil Gibran


Edituar për herë të fundit nga Ermelinda në Fri 25 Mar 2011 - 2:50, edituar 1 herë gjithsej
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 25 Mar 2011 - 2:50

- Ne rrezik, njeriu behet i forte... (Aristoteli)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 25 Mar 2011 - 2:53

Nuk mund te bejme gjera te medha ne kete bote. E rendesishme eshte te bejme gjera te vogla me dashuri te madhe.

NENE TEREZA
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 25 Mar 2011 - 2:56

Syno absurden, te arrish te pamunduren.

ALBERT EINSTEIN
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 25 Mar 2011 - 3:01

- Njeriu fisnik, eshte i qete dhe shpirtmadh. Njeriu vulgar eshte gjithmone i tronditur... (Konfuci)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Daku Fri 25 Mar 2011 - 3:13

E kam i cik te piset po nga populli ka dal skam ci bej :P

Te zinjte kolonjar , shkuan per p.. hengren k.... ( Devoll )
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 20 Apr 2011 - 3:34

Edhe fati edhe fatkeqësia janë gjëra të shpirtit të njeriut. (Demokriti)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 2 May 2011 - 1:36

Nese mendja juaj nuk eshte e hapur, mbajeni mbyllur edhe gojen.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 2 May 2011 - 1:38

Përpara se të martohesha kisha 6 teori se si mund të rritej një fëmijë, pasi u martova, kam 6 fëmijë dhe asnjë teori
John Wilmot
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 2 May 2011 - 1:39

Shpresa, është ëndrra e atyre që janë zgjuar. Aristoteli
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Docteur Wed 11 May 2011 - 19:52

Butësia është mburojë e fshehtë, ndërsa mendja – shpatë e mprehtë, prandaj mbuloje karakterin tënd me butësi dhe luftoje pasionin tënd me mendje
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie Filozofike Empty Re: Thenie Filozofike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 4 1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi