Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Stoli i dashurise. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Stoli i dashurise.

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Sun 10 Jan 2010 - 12:04

Mbremje!Mbremje e bukur vere,ku njerezit shetisin te gezuar,krah per krah me bashkeshortet,shoket ,shoqet e miqte.Kisha vendosur me ne fund te dilja dhe une.Isha e trishtuar,e lene mbas dore,e braktisur pasi i dashuri im ishte divorcuar nga une.
Arsyeja?Kot fare,dashuria jone shteroi,mjaft u dashuruam,tani dua te jem i lire,te jetoj jeten time si dua une,pra dua te jem i lire...
C'paradoks?! U mundova t'i kerkoj arsyet e kesaj ndarje,t'i kerkoj arsyet objektive,t'me mbushte mendjen se ku kisha gabuar,s'isha ne nivelin e duhur a ku s'i isha pergjigjur deshirave te tij,por me kot...I dashuri im ishte i vendosur se dashuria jone ishte zbehur,ishim ftohur dhe nuk mund te vazhdonim me...
Eh!C'mund te beja une?Me cfare mund te kundershtoja une ?Me forcen e vajzes?Me forcen e atyre qindra e qindra vajzave qe braktisen si pa te keq nga te dashurit e tyre?Mendojne valle se cfare bejne ata?Jo,nuk mendojne se vyshkin me qindra lule,petalet e te cilave i rrezojne ne toke ku arrijne edhe te shkelen me kembe nga qindra udhetare te ndryshem...U bera shume pesimiste,shoqet me flisnin,sidomos shoqet e mija te dhomes.Me qendronin shume prane dhe me benin moral duke u munduar te me mbushnin mendjen se isha akoma nje gonxhe e pa celur mire dhe do te lulezoja perseri....Arriten t'me mbushin mendjen per te dale shetitje se bashku ne bulevardin e bukur dikur te endrave te mija...
Dola nga konvikti,ngadale ngadale hyra ne bulevard dhe per cudi nuk mund te perqendroheshadot,nuk ktheja pershendetjet qe merrja nga shoket,shoqet ndoshta edhe nga ndonje i aferm i cili habitej me indiferentizmin tim...Por mendja ime punonte vetem ne nje vend.A do ta shihja valle ate?A do te merrja pershendetjen e tij?O,Zot, si do ta dalloja silueten e tij te cilen kisha kohe pa e pare?Ne nje segment te caktuar te bulevardit,afer hyrjes per ne parkun e bukur te dashurise une ecja e ecja dhe papritur kthej koken majtas per te pare dhe per t'u perqendruar tek nje stol...
Uh,c'zagushi e madhe ishte sonte!Darka ose mbremja me mire ishte e qete,ajri i parkut i paster,por une nuk e di pse paskam nje siklet kaq te madh.Rrahjet e zemres sikur m'u shtuan dhe kembet po i hidhja instiktivisht....Ato drejtoheshin vetem majtas per te arritur tek i bukuri stol ku ishin shlodhur me dhjetra here ne nete si kjo dhe ne nete te tjera me ere e shi .Eh i dashur!Po ate nate kur tufani uturinte rreth parkut te kujtohet?Ne te dy te ulur tek ky stol dukej sikur e sfidonim ate dhe ashtu te dashuruar ne qeshnim te lumturuar.E sfidonim ate sepse krahet e tu te fuqishem me shtrengonin fprt fort dhe nuk kishte tufan te na ndante...Te pakten keto fjale degjoja nga goja jote ne ato nete me hene e magjike.O ,Zot!Hedh syte tek stoli dhe oh...per cudi,per ironi te fatit tim shoh ate...po,po ate te dashurin tim.Ferkoj syte se mos kushedi rastesisht me jane veshur nga sikleti qe kam dhe mbledh forcat e perqendrohem...Nuk eshte alibi,eshte ai ,po ,po dhe jo vetem...Ja pra kush na qenka ne mes qe dashuria jone u zbeh.Ja nje dashuri e re paska pushtuar zemren e zemres sime.E shkreta zemer!Po si mund ta durosh kete gje valle?
Dhe tani vertet ndjej nje keputje te pergjithshme,nje humbje ekuilibri dhe i varem shoqes sime ne krah...
Kjo ishte goditja ime e dyte.Kjo ishte ...ishte ...vdekja ime.Me dukej sikur te gjithe yjet e qiellit po binin para syve te mi...
Po kush ishte valle ajo qe zuri vend ne zemren tende? E ,kushdo qofte ,eshte dikushi,dikush me e afte se une qe pushtoi te dashurin tim.
Lufte ndjenjash,lufte mendimesh, hamendjesh e pse jo edhe xhelozie
Duke soditur stolin tim me ato dy silueta siper tij mendoja...Do te kete jetegjatesi kjo dashuri e lindur apo prape ne brendesine e saj do te kete zhgenjim,do te kete nje tradheti te trete?Do kete tradheti dhe nje tjeter do zere vend ne zemren e tij?Mos i dashur,mos keshtu...tani besoj premtimet qe me beje mua po ia ben asaj...dhe ajo te beson...
Me lendove,me kepute pa celur mire ,me plagose zemren,por dije mire se nuk me humbe shpresen...
Diku ne kthim,degjoj tingujt e nje kenge shume te preferuar,tinguj te cilet vinin nga nje ze i ngritur i nje manjetofoni,valet ete cilit nepermjet zerit melodioz te Manjola Nallbanit ,percillnin tek une vargjet e bukura...
...dhe pranvera serish do te vije
...e ,do te sjelle tjeter dashuri...
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Mon 11 Jan 2010 - 6:35

Te dua!!!
Cdo cast qe te shikoj e kuptoj se te DUA
esht e qarte..nuk do te ket tjeter per mua
se ti je e vetmja qe me ben te dridhem
je ajo qe nga gezimi me ben te hidhem
sa her qe ne sy te shoh me vjen te te them te dua
po kam hall se ti nuk ndjen te njejten gje per mua..
dhe prandaj ne fshehtesi kete ndjenje e ruaj
duke pritur gjate qe nga fjalet e tua te mos vuaj
po kjo ndjenje e fshehur perjet nuk mund te rrij
ndoshta dhe per te nje cast i duhur do te vij
dhe un ateher do te kem ty ne krahet e mi
dhe bashk do te cajm dhe hapesiren pa kufi
se un ne krahet e tua asgjeje si trembem
ndaj kur ste kam nga cdo gje i druhem
se ti....je e vetmja per mua
dhe un....vec ty te dua...
un jeten time pa ty dot se konceptoj
ndaj po me refuzove ne iluzione do te jetoj
se ti je e vetmja per mua
ndaj dhe un aq shum te dua....
por cdo gje qenka e kote...esht von
te zemren tende dikush tjeter jeton
ai ndonese nuk te do sa te dua un
arriti ate qe un doja me aq mund
tani jeta ime nuk ka me kuptim......
me nje shikim jetes time i dhe mbarim
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga kristjan91 prej Mon 11 Jan 2010 - 7:00

o klea e ke qa me lot Stoli i dashurise. 94251
kristjan91
kristjan91
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 240
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Tue 12 Jan 2010 - 3:19

Shume bukur klea!Sa dashuri qe na kane lenduar zemrat dhe sa stole dashurie ka valle?Te pershendes zemer dhe te uroj te kesh gjithmone pranvere ne shpirtin tend.
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga wendi2010 prej Tue 12 Jan 2010 - 7:01

Shpesh pranoj pyetje nga shoqeria q’eshte per ty Dashuria”
Valle e gjithe ajo dashturi shkoi ne harrese.
A thua ajo dashturi a do te kete kthese.
Nuk isha fajotre qe te desha pa kufi ty per mua ishe e vetmja dashuri.
Me mbulojne valet e vetmise duke ikujtuar ditet e dashurise.
Meshire eshte te jetojme te ndare.
Mekat eshte te jetojme duke qare.
Pse te dua as vet sedi!!!
Por kurr s’do te largohem nga jo “DASHURI”.
wendi2010
wendi2010
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne boten time
Postime Postime : 158
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/01/2010
Hobi Hobi : studente ..balet letersi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga naploni prej Tue 12 Jan 2010 - 7:02

une kom pas karrike per vete.. juhjjjjj

bravo , shume te bukura.
naploni
naploni
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Hollande
Postime Postime : 2864
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/01/2009
Mosha Mosha : 109
Hobi Hobi : futboll, aheng, palester

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga wendi2010 prej Tue 12 Jan 2010 - 7:03

Qeli pranvera me ne te dy ishin ditet me te bukura ne jeten tone kaluam se bashku ditet me te nxehta lulet kan qel me ne te dy te gjithe na kan pasur lakmi qe kemi kaluar mire por,vendi yne nuk harohet kurr ne nje drur te vjeter jane te shkruar dy shkronja ato jan shkronjat e para te emrave tone qe do te mbetin simbole te dashuris tone te perjetshme, me von …filluan probleme te ndryshme fjal te ndryshme pengesa te ndryshme por prap se prap i kam mbyllur veshet dhe kam thene:ky do te jete fati im, ky do te jete jeta ime,ky do te jete gjysma e jetes sime,ky do te jete gjysma e trupit tim dhe kurr nuk do te ndahem na ti dhe vazhduam se bashku kaluam dhe krijuam dashurin e shtrenjte une isha shpirti yt binjak dhe ti ishe pllumi im i bardh qe e ruaja me gjith shpirt sa here ne te dy nuk ishim mire koha eshte prishur binte shi sa here ne te dy jemi mire koha fillonte te ndreqej edhe qielli per neve dyve eshte gezuar qe ishim mire por ne fund ti ma ktheve shpinen ta inponuan dhe te ndan nga une tash jemi larg dhe nuk shihemi por zmerat i kemi afer dhe shum dashurohen koha eshte prishur dhe me nuk lulezon me nuk qelin lulet me neve siq qelen heren e pare kur jemi takuar pse eshte kjo jete e hidhur pse nuk munden me qen bash dy njerez qe duhen shum ahh sa e trishtuar jam me lot ne sy e jetoj kete jete si e dehur por ne realitet dukem mire e ne shpirt jam e shkatruar dhe e lenduar pse ndodhi keshtu pse???…….
wendi2010
wendi2010
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne boten time
Postime Postime : 158
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/01/2010
Hobi Hobi : studente ..balet letersi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Tue 12 Jan 2010 - 7:03

PRITJA IME
une nuk te kam pyt se kush ishe po kush je nuk dua ta di qka kishe veq qka ke te kaluaren harroje erdhi koha me jetu
veq edhe nje gje timen pranoje qe te du tek une hale as nje gje nuka ndryshu mos i le buzet te ftohen nese nuk vjen tek une do filloj te ndryshohem mos prit qe te behet neser nese sot nuk pendohesh nesr dashurin tende do ta merr dikush tjeter te lutem mos me le te pres se nuk po mendoj qe do behet von per ty po mendoj se une do vdes e ti ket po e merr si mahi asnjeher nuk te kam genjy per ate qe ndjej per ty a e di qka esht ajo apo duhet ta tregoj me fjal se me zemer po te shkruaj e me shpirt per ty po vuaj ke ik edhe me larg per mos tu takuar kush po te flet per mu eja mos i ndegjo fjalt e tjeter kujt
ska ma keq ska ma zi se mos me te pas ngat mendja kurr sma kish marr se duroj kaq gjat po na shkon edhe ky muaj qe sjemi pa edhe skemi nejt bashk buzet qe po digjen si prush dua ti puth perseri si dikur sa her me merr malli per me te pa me sy dal e shkoj ne vendet qe rrija me ty…sa i rand qenka ky taki mos me fol me ty o shpirti ime as nje dit nuk kthehet ne ket jet ti largohesh pa u pershendet a te kujtohet shpirt takimi par u bashkuam kurr per tmos u ndar ku je tash pse nuk vjen, u zgjova edhe sot me dhembjen e djeshme zjarri djeg gjithqka e vet nuk digjet, ende te dua ende shpirti dhemb ende nuk jam pendu mthuaj niher si jeton ti pa mu pa me pa me sy e zanin pa ma ndegju nese ndien diqka ne keta rreshta qe ti shkrova,mendo mir se do me gjesh edhe mua aty dhe nese nuk me sheh ti mu une te shoh se ftyra jote nuk me hiqe nga mendja une buzqeshi po kot bushqeja jote me mungon ku je tash pse nuk vjen po te pres ike per pak dit dhe me thua prit po tlutem se sa do te zgjat kjo pritje me muaj apo me vite”une po thahem si nje lule e pa ujitur qdo dit po vyshkem duke te pritur
shkretetir e pafund pa ty me duket jeta qofsh e lumtur mbi vajin shpirtit time plag e zemres time duke qar une mbeta vdekja mu afru jeta ska kuptim me per mu
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Wed 20 Jan 2010 - 10:22

Eh sa stola e drure dashurie jane deshmitare te shume dashurive te vogla e te medha....
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga liridona prej Thu 21 Jan 2010 - 5:17

Nje dit te erdha pran
ti me vdekjen po luftoje
shum papritur me than
kishe muaj qe me kerkoje…
por un ste qendrova pran
kur ti per mua nevoje kishe
nuk ti perkedhela dot buzet
se larg meje ishe…
dikur u deshem shum
por nje dor mekatare na ndau
sfola un sfole as ti
fati rruget tona i percau…
un u nisa shum larg
po se duroja dot vetmin
neteve te gjata pa gjum
te kerkonte shpirti im…
zemra jote shpertheu
sduronte dot larg meje
dhe ti e dije shum mir
dhe un tretesha larg teje…
nje dit telefoni ra
dhe erdhi lajmi i keq
esht ne ditet e fundit me than
pa ty si del shpirti
dhe shum po heq…
nuk dija cte mendoja
lotet me venin varg-varg
ty po te merrte vdekja
po un isha ende larg…
i hipa avionit te mallkuar
qe do me sillte pran teje
ta jepja dhe ty mundesin
te shuheshe pran meje…
dhe ja ku gjendem
para deres se nje spitali
aty ku do takohen bashk
gjysem i vdekuri dhe i gjalli…
brenda hyra,te gjeta ne shtrat
ishte shum i zbehte, me buze te that
te fola po ti sm degjoje
me mish e me shpirt lufotoje qe te jetoje…
tani qe me kishe pran
doje ti hapje syt
por vdekja e mallkuar
ste jep mundesi te dyt…
zemra te rrihte
e ndjeje qe isha aty
se zemra ndjeu zemren
qe dikur ishte me ty…
me mundim i hape syt e brishte
dhe me mall me pe
me fole dhe dy fjal
“mos qaj”-me the…
ti po shuheshe para meje
dhe ksaj si jepja dot shpjegim
dhe jeten do ta jepja
qe te gjeje ti shpetim…
“nuk munda larg teje”-me ze te ulet me the
“per mua nuk ka jet,kur pran meje sje”
te putha embel, me puthe dhe ti
lotova un,lotuam t dy…
fryme thell more
dhe zemra te pushoi
lotet ran nga syt e tu
dhe vdekja te pushtoi…
e dija q m ndjeje
mbi trupin tend qaja
dhe lutesha
q perehje te gjeje…
duke qar mbi kraharorin tend
dicka ndjeva
zemra me rrahu fort
sikur ju afrua vdekja…
edhe zemra ime pushoi
pushoi dhe shpirti im
se kjo jet pa syt e tu
per mua sdo kishte kuptim…
…… dhe ja te gjeta
diku aty mbi re
syt e mi lotuan
“dhe ktu bashk do jemi me the”…
per dore m kape
dhe u ngjitem ne parajs
askush sdo ta besonte
ne te dy ishim prap bashk…
i thame njeri-tjetrit Te DUA ngadale
dhe u puthem leht e pa fjal
as vdekja nuk na ndau dot
se ne ishim serish bashk
u larguam te lumtur
humbem diku ne pafundesi
qeshem te dy dhe tham:
“PARAJSA PER MUA JE TI”
liridona
liridona
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 47
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga /:UserCode" prej Thu 21 Jan 2010 - 5:19

liridona shkruajti:Nje dit te erdha pran
ti me vdekjen po luftoje
shum papritur me than
kishe muaj qe me kerkoje…
por un ste qendrova pran
kur ti per mua nevoje kishe
nuk ti perkedhela dot buzet
se larg meje ishe…
dikur u deshem shum
por nje dor mekatare na ndau
sfola un sfole as ti
fati rruget tona i percau…
un u nisa shum larg
po se duroja dot vetmin
neteve te gjata pa gjum
te kerkonte shpirti im…
zemra jote shpertheu
sduronte dot larg meje
dhe ti e dije shum mir
dhe un tretesha larg teje…
nje dit telefoni ra
dhe erdhi lajmi i keq
esht ne ditet e fundit me than
pa ty si del shpirti
dhe shum po heq…
nuk dija cte mendoja
lotet me venin varg-varg
ty po te merrte vdekja
po un isha ende larg…
i hipa avionit te mallkuar
qe do me sillte pran teje
ta jepja dhe ty mundesin
te shuheshe pran meje…
dhe ja ku gjendem
para deres se nje spitali
aty ku do takohen bashk
gjysem i vdekuri dhe i gjalli…
brenda hyra,te gjeta ne shtrat
ishte shum i zbehte, me buze te that
te fola po ti sm degjoje
me mish e me shpirt lufotoje qe te jetoje…
tani qe me kishe pran
doje ti hapje syt
por vdekja e mallkuar
ste jep mundesi te dyt…
zemra te rrihte
e ndjeje qe isha aty
se zemra ndjeu zemren
qe dikur ishte me ty…
me mundim i hape syt e brishte
dhe me mall me pe
me fole dhe dy fjal
“mos qaj”-me the…
ti po shuheshe para meje
dhe ksaj si jepja dot shpjegim
dhe jeten do ta jepja
qe te gjeje ti shpetim…
“nuk munda larg teje”-me ze te ulet me the
“per mua nuk ka jet,kur pran meje sje”
te putha embel, me puthe dhe ti
lotova un,lotuam t dy…
fryme thell more
dhe zemra te pushoi
lotet ran nga syt e tu
dhe vdekja te pushtoi…
e dija q m ndjeje
mbi trupin tend qaja
dhe lutesha
q perehje te gjeje…
duke qar mbi kraharorin tend
dicka ndjeva
zemra me rrahu fort
sikur ju afrua vdekja…
edhe zemra ime pushoi
pushoi dhe shpirti im
se kjo jet pa syt e tu
per mua sdo kishte kuptim…
…… dhe ja te gjeta
diku aty mbi re
syt e mi lotuan
“dhe ktu bashk do jemi me the”…
per dore m kape
dhe u ngjitem ne parajs
askush sdo ta besonte
ne te dy ishim prap bashk…
i thame njeri-tjetrit Te DUA ngadale
dhe u puthem leht e pa fjal
as vdekja nuk na ndau dot
se ne ishim serish bashk
u larguam te lumtur
humbem diku ne pafundesi
qeshem te dy dhe tham:
“PARAJSA PER MUA JE TI”

Interesant..juhjjjjj:A
/:UserCode
/:UserCode"
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 3055
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/01/2010
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : Pa hobi :$

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Polici prej Sat 23 Jan 2010 - 23:36

Kur
mendoj per ty
dhe ethe shpirti leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per ata sy te bukur
dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur me ty bisedoj dhe hesht
dhe dridhem kur me flet ngadale
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe une ngadal peshperis te dashuroj
Polici
Polici
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne sherbim te shtetit
Postime Postime : 352
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/11/2009
Hobi Hobi : polic

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Wed 3 Feb 2010 - 7:28

Engjëlli im, gjithësia ime, ti, vetvetja ime! Po të them vetëm pak fjalë sot, e po i shkruaj me lapsin tënd. Boshllëku që më le nuk do të mbushet deri nesër; ç’humbje e pavlerë e kohës!
Përse është i nevojshëm gjithë ky trishtim? Nuk ka tjetër gjë veç sakrificës dhe kufizimeve për dashurinë tonë? A bën dot ti të mos jesh në gjithçka e imja, apo unë mos jem i gjithi i yti?
Zot! Shiko këto bukuri të natyrës dhe ngroh shpirtin me atë që duhet të jetë. Dashuria kërkon gjithçka dhe kjo me plot të drejtë, sepse është me mua tani, njësoj siç je edhe ti. Nëse trupat tonë do ishin të bashkuar, ti do të ndjeje të njëjtën dhimbje si dhe unë.
Tani një ndryshim, nga ajo që shohim jashtë, te ajo që jemi brenda. Me siguri to të shihemi disi më shpesh. Nuk mund të t’i them dot të gjitha ato që kam vënë re në jetën time këto ditë të fundit. Nëse zemrat tona do ishin pranë e pranë, sigurisht nuk do mund të shihja asgjë ç’kam parë. Zemrën e kam plot me ato që dua të të them, por ka momente kur mendoj se fjalët nuk thonë dot asgjë. Por gëzohu! Qëndro thesari im i vërtetë, gjithçkaja ime ashtu siç jam unë i yti. Zotat më pas do na japin atë që ata mendojnë se do jetë më e mira për ne.
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Thu 11 Feb 2010 - 11:01

Fati Që Se Mendova Fati im u shua
dhe une ende te dua
ah sa shum gabova
kete fat se mendova

N`je fat i rende ne jete
nje fat i shuar
nje fat ne dashuri
fati i mallkuar

Ku te kerkoj tash
tani ku te gjej
nuk mundem askund
vetem do te urrej

Fati im me humbi
fati im u shkund
sa shum te kerkova
smunda te gjej askund

Mbaje mend ne jete
dashurine time
sepse fati jone
mbet ne perkujtime

Do te dua ende
edhe pse ste kam ngat
do te kerkoj nje dashuri
e cila me sjell Fat......
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Thu 11 Feb 2010 - 12:00

Malli per ty

Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !
dhe malli im po me mbyte
duke te qare me dite e nete
beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti
nga vuajtjet qe zemra i ka
a e din sa eshte e rende
pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo
ne zemer e forte qendro
sa te kam dashur une
askush nuk do te do .... Stoli i dashurise. Icon_sad
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Thu 18 Feb 2010 - 9:45

Dashuri moj Dashuri !!


Dashuri moj dashuri!-Ti njeriun e gëzon
dhe ti njeriun e pikëllon,
Dashuri moj dashuri !!

Sa larg të kam me trup por me mendje,
të kam ne zemër
Dashuri moj dashuri .

Një sëmundje e madhe të shkatërron
jetën dhe ajo është dashuria,
ajo është një sëmundje e vërtet.
Për disa njerëz është gëzim e
për disa është shkatërrim !
Dashuri moj dashuri.

Kur të dashurohesh do ta humbasësh
kontrollin,do të kërkosh dikë që të
përlahesh me të por me zemër të plagosur.
Dashuri moj dashuri !

Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Elta prej Thu 18 Feb 2010 - 11:13

Sa shume u shetita neper bote , duke kerkuar dike qe te me bente te te harroja , por se takova askend!!!!
Mbyllja syte , dhe ti me shfaqeshe duke mos me lene te qete ne udhetimin tim ne rrugen e dashurise.
Mendo pak me shume,mendo per veten mendo dhe per mua.
Asgje s'eshte me e embel se sa te peshperisesh emrin tend, cdo cast te jetes ,
ta kesh aty midis buzeve dhe ta thuash me mijra here , se keshtu nxjerr mallin.

Me fal zemer se ndoshta me fjalet e mija te lendoj ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykoj ,
me fal syri im se pa ty une nuk dua te egzistoj!!!!

- Dua te qesh po nuk qesh dot,dua te qesh por qaj me lot...!!!
- Dua te pyes veten perse.. por zemra ime nuk jep shpjegime..??

Rri e heshtur ne mendime, te qaj per veten apo per ty..te qaj per fatin qe kemi ne te dyte...??
Te enderroja edhe pse s’te kamë pran..te imagjinoja ata syte e tu të bukur..
që me shikojn si dy yje qielli... dhe i dua ashtu të imagjinuar.
Në thellësitë e pafund futem shoh dashurinë tënde të plotë më buzëqeshin edhe dy
buzët e tua që i kujtoj dhe më shprehin pasione të thella.
Te ndjej ngrohtesinë e zemrës dhe ajo që me jep shpresë qe te vazhdoj te jetoj..!
Elta
Elta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 57
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Sat 20 Feb 2010 - 5:55

Ku je ti ëndërr e mërguar
në ç’skuta ke ndaluar vallë
A gjete dot ç’kishe kërkuar
atje ku je a ndjehet mall?

Me krahët e shpresës fluturove
zemra e vuajtur nuk njohu frikë
Lotin dhe syrit s’ia tregove
Dhimbja në shpirt filloj të mbijw.

Kaloi një vit, dy, tre, sot katër
E minuti i pritjes kaq ngadalë shkon
Nëna që le të re, të qeshur
Mbi flokët e saj sot ka rënë borë.

Çdo dallëndyshe që shikon
Është syri im bir, të kërkon
Çdo pikë shiu që bie mbi qerpik
Është loti i mallit që më zhurit.

Ku je ti lulja e gëzimit
Ku je, o prehja e shpirtit tim
Sa larg ke shkuar që dot s’më flet
Vetëm një fjalë qoftë keq a mirë?!

Në ke gabuar e sot ndien turp
E dot s’ma thua jeta ime
Dije se pritja pa përgjigje
Rëndon sa bota mbi zemrën time.

Gjithë pasuria e kësaj bote
Nuk vlen për zemrën e një nëne
Gjithçka që kisha do ta shpenzoja
Të shihja një herë fytyrën tënde.

Të puthja duart, ball, sy e gushë
Të përkëdhelja flokët e zes
Të ngopem një herë me erën tënde
Të të ndiej pranë pastaj të vdes!
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Sat 20 Feb 2010 - 5:56

MOS ME THIRR ME KURR NE EMËR...


Mos me thirr me kurr ne emer
mos ma djeg me shum kete zemer
mos me lendo shpirtin e shkrete
se asnje shpirt tjeter sdo mbete

Mos me thirr me kurr ne emer
se nuk je e vetmja femer
qe te me bej shum te vuaj
dhe per te poezi te shkruaj


emrin tim kurr mos e permend
se sdo te zihet vendi vend
se i vetmi zot do te denoje
askush bindu ,askush sdo te shpetoje

me fal per keto fjale qe ti them
se ndoshta do te duken te hidhura
por kjo qe them eshte e vertete e paster
ne mes te dy enderrave te lidhura

harro ate qe mbeti pas
harro zemren qe tash po plas
harro lotin tim qe pikoi
harro zemren qe te dashuroi

Mos me thirr me kurr ne emer
pos me djeg si zjarr ne zemer
mos me fal enderra te gjata
se dhe keshtu spo kalon nata

harro se une ekzistoj
edhe se une smund te harroj
harro se une tash po vdes
perjete humba qdo shprese
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Sat 20 Feb 2010 - 5:57

NUK MË BESOVE!!!!!!!!

Te thash se shum te dua
ti nuk me besove
te pyeta a me don
ti nuk me tregove

te dhash fjalen time
ti nuk e pranove
ti thash fjalet nga zemra
e zemren ma lendove

nuk me besove
se vertete te dua
te deshta, po te deshta
por ti sme deshte mua

tash humbi kuptimin
edhe vete jeta
u zhgenjyen nga ti
dhe fjalet e mia te verteta

kam dhimbje ne zemer
qe se din askush
kam zjarr te forte ne shpirt
qe po me djeg si prush

vuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem i huaj

ne syte e mi te permallur
kane mbetur vetem lot
qdo dite me lutje drejtohem
te i madhi zot

por as tek ai beso
nuk po gjej dobi
dhe vazhdon kjo vuajtje
me plot agoni
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Mon 22 Feb 2010 - 13:14

Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
Jep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar
E-ndrit errësirën Errëson ndricimin
I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
Rrallë kthehet aty Qe njëherë del
Është fuqi e fort Kur pushton s`pari herë
Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet t`parën herë Flaka e saj përjetohet
Vetëm prushi nëse mbetet Është e para dhe nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
Zemra është foleja Që në të banon!!
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Thu 4 Mar 2010 - 10:22

Ndjenja te mrekullueshme te dala nga shpirti juaj i sinqerte!Urime te gjitheve dhe muze pa fund!
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Wed 24 Mar 2010 - 6:20

Edhe kur kujtesa

Edhe kur kujtesa ime e lodhur
Ashtu si ato tramvajet e pasmesnatës
Vetëm në stacionet kryesore do të ndalojë,
Une ty s'do të harroj.
Do të kujtoj
Mbrëmjen e heshtur, të pafund të syve të tu,
Dënesën e mbytur, rrëzuar mbi supin tim
Si një dëborë e pashkundshme.
Ndarja erdhi
Po iki larg teje...
Asgjë e jashtëzakonshme,
Veç ndonjë nate
Gishtat e dikujt do të mpleksen në flokët e tu
Me të largëtit gishtat e mi, me kilometra të gjatë...
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Wed 24 Mar 2010 - 6:21

Koha e pamjaftueshme

S'kam kohë të harroj shumë gjëra
Që nga mendja ti nxjerr përjetë.
Për tragjikët e vjetër e shkrepëtimat
Do t'më duhen së paku dy vjet.

Dhe ndoshta po aq për Danten,
Për frëngjishten tok me plazhet po aq,
Ndoshta gratë do të jem duke fshirë
Kur muzgu do të afrohet ndërkaq.
Si udhëtari me peshë të tepërt
Para avionit që niset pas pak
I ngarkuar rëndshëm ende
Do t'afrohem tek varri humbak.
Nga supet si ta heq këtë barrë?
Ku ta hedh këte peshë, si?
Me të s'mund të zbres atje poshtë
Por as lart dot s'e lë kurrsesi.
I menduar gjer në çast të fundit
Nga mosthënia, nga pengu tragjik,
Një shenjë ndoshta të pakuptueshme
Do t'ju bëj të gjithëve e do ik.
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Wed 24 Mar 2010 - 6:24

Deshire dhe Heshtje
Tej dritares eshte ngrohte
njerez jan ulur ne tavolina
qyteti nis e del prej vetes
ne rruge bredhin klube e makina
Nuk eshte e thene te jem krejt i vetem
s'eshte e then te jem as vete i dyte
me miq te rastit po te mbushet nata
nje vend do gjej ku the clodh syte.
Kam ftohte e s'te shoh prane
mendoj, mendoj se si
avujt e ngrohte te frymes time
si zogj te bardhe e te verbuar mberrijne te ti
ne enderr vijne, e qete kendojne
e une me syte pak mbyllur ri
koken ngre lart, degjoj ngadale
kengen e hene te brisht si zane qe solle ti.
E di se hesht hija ime
e di se lotet s'flasin kur
ata ata degjojne vec fjalet e mia
ne heshtje qendrojn dhe ata si une
Pas pak ngadal do te iki
qe lotet te shkoj ti fshi diku
ketu prane mbase atje larg
pas pak ngadal do kthehem une Stoli i dashurise. Icon_razz
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Sat 27 Mar 2010 - 9:50

Arsyeja që unë kam jetuar ishe ti.

Arsyeja që unë vuaj je ti. “Kujdes në dashuri”, këtë fjalë shpesh e thoje ti. Nuk jam në gjendje që të përulem e as të shkruaj për dashurinë time të madhe por vuajtja, dhe vuajtja u bë forcë fizike, e jo kurrë forcë shpirtërore. Ti je ende shpresa e jetës time, e më shumë se qdo gjë tjetër të dëshiroj në këtë botë. Kujtimet e mira tani më mundojnë, e më mundojnë pa ty.
Sa isha I lumtur kur e përjetova përqafimin tënd. Ti më dhurove dashurinë...e unë ende vazhdova me stilin tim të vjetër...Ti bëre shumëqka për mua që të jem i lumtur .

Ti je kujtesa e veqantë e jetës dhe zemrës time dhe shpresoj e do të luftoj, që të jesh gjithmonë. Tani i kam dy dëshira: t’më kthehesh ose të harroj. Dhe, atëherë le të filloi jeta ime e re, që sot. Nuk dua që dikush t’a shijoi dashurin time të humbur, sepse të dua më shumë se vetveten. E di se ti je e mëshirueshme dhe të lutem, kur unë vdes eja të m’i mbyllësh sytë sepse vetëm atëherë do t’a ndiej veten të gjallë.

Në fillim, atëherë kur fillova t’i njoh aftësit e tua, kërkoja forcë që të dashuroj me shpirtë, por kisha frikë, megjithatë ti më ngrite lartë, kërkove këshilla nga unë, qdo ditë më futje në testimin tënd, e unë isha i befasuar me idetë e tua, por nuk e di pse u largove në atë fillim kur të dashurova me tërë qenien time njerëzore, e ti fillove me provokime e keqkuptime vazhdimisht. Më pyetje për aventurat e mia, e unë sot kërkoj nga ti t’i kujtosh ditët e lumtura kur në mes nesh kishte gjithnjë dashuri. Tani jam i mbyllur krejtë në vetmi, këndoj, shkruaj, e kujtoj o shpirtë për ty. E sot në rrugë kur të takoj, bëhesh sikur “nuk të shoh”. A nuk ndien dhimbje për mua që po bredhi rrugëve i vetmuar. Kërkoj shpresë nga Ti ose shpresën dhe jetën të m’a shuash, por PSE?

Ti e don shiun, por e dua edhe unë atë ditë me shi...por dua t’a harroj sepse ti më mungon e kujtimi zgjatë gjithmonë dhe rastësisht të kam takuar ...i folëm dy-tri fjalë, ti më përshëndete dhe dhe qe ateher filloi dashuria jone, më bëre të ndiej dridhje të lehta nëpër tërë trupin tim. Kur ti më folje për të ardhmen, në zemrën time ndieja ngrohtësin e flakës që u ndizte, por që shumë shpejtë u shua, atë e ndiej edhe në këtë natë në vetmi që u mundova të harroj me tërë forcën por sikur ti përsëri më pëshpëritje, prit, prit, prit...!!!
Të faleminderit për atë gjysmë premtimi...por ku mbeti sot! Të faleminderit për buzëqeshjet e tua, për atë kohë që e kalove me mua, por megjithatë ne kemi mësuar shumë nga njëri-tjetri, por të lutem kujto ato ditë kur e kalonim tërë ditën së bashku. Kujto ato netë kur ne vetmin e netëve të pafunda shkruaja këngë për ty, për ty o engjulli im që të doja dhe më doje. Të dua! Po ti, a më don? Nuk e di?

Dua të takoj, t’i shpjegoj të gjitha, por shkon gjatë dhe nuk mundem dhe ndoshta pjesën më kryesore nuk mund t’a them. Ti je e vetmja oazë që theje atë horizont vuajtjesh, ishte ti i vetmi zhgënjim që unë gjeta ngushëllim, e sot po mbizotëron e kaluara jonë, unë nuk mundem të jem i vetpërmbajtur dhe do t’i lejojë vetes t’a thyej kufirin e imagjinuar...dhe aty do t’a gjejë veten.
Por më në fund duhet të pajtohem me realitetin sa të hidhur aq edhe të rëndë, edhe pse jemi afër e ndodhemi largë.

Ne gusht do te shkojë në Amerikë, nëse deri atëhere nuk ndodhë asgjë që une të ndërroj mendjen, ngase tani jam dëshpruar shumë në këtë jetë, jeta ime pa ty nuk ka vlerë, të lutem mendo edhe njëher për të gjitha dhe besoj që do të kuptosh realitetin, e realiteti është se une të dua me gjith zemër, ti je dashuria e jetës sime, ne jemi të lindur për njëri tjetrin, hapi syte dhe do të shikosh se unë nuk jam I tillë siq mendojn ata njerëz që na kanë ndarë, ta kam dëshmuar këtë në të gjitha mënyrat e mundshme dhe do ta dëshmoj sërish, por ti e di këtë vet më së miri, ti më njeh më së miri në këtë botë, ohh…une mund të të bëj të lumtur në këtë jetë vogëlushe, do të bëjë gjithqka vetëm që ti të jesh e lumtur pranë meje.
Do të jem engjulli yt mbrojtës, do të jem heroi yt, do të jem dashuria jote përgjithmon.

Do të shkojë ne Amerikë, që të provoj fatin tim, dua që të tejkaloj këtë dëshprim gjigant që më ka kaplur në këtë vend, dua që të arrij diqka në këtë jetë, dhe shpresa e vetme që më mban gjallë ne këtë jetë dhe që më detyron të vazhdojë je ti dashuria ime, do të luftojë për ty përgjithmon, nuk kam frikë as nga vdekja….
Kështu që pa marrë parasysh veprimet e mia une gjithmon e lë dashurinë në një anë dhe jetën e përditshme në anën tjetër, por dashuria është gjithmon në plan të parë.
Do të kthehem për ty vogëlushja ime, do të kthehem që të jesh e imja përgjithmon, nëse ende të kujtohet kjo ka qenë ëndrra jonë e përbashkët për të cilën ëndërronim qdo natë, e unë do ta bëjë këtë ëndërr realitet ngase të dua o ylli im.

Koha po kalon, e ti ende më mungon, por do të vijë koha jonë, mos ki frikë, ngase dashuria e vërtet gjithmon fiton qdo luftë, dhe gjëja që më mundon më së shumti është që ti je verbuar nga fjalë të njerzve që të folën keq për mua e ato fjalë nuk janë aspak të vërteta dhe unë ta kam dëshmuar këtë. Gjëja qka urrej më së shumti në botë është dyftyrësia, shpifjet e njerzve, gënjeshtra dhe tradhtia. Edhe pse nuk kam besuar kurre se do të më ndodhe por shpifjet ma humbën dashurinë, na ndanë njëher por kjo nuk do të ndodhë më, të betohem, kurrë, dhe ata të cilët I bënë këto herën e parë do të pendohem që kanë lindur. Do të kthehem për ty vogëlushe, kur do të mendosh se është fundi I botës unë do të jem aty për të treguar fillim e lumturisë.
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Sun 4 Apr 2010 - 6:37

Rrezet e diellit kishin dëpërtuar në dhomën time,në zemrën time,dhe si
mundoheshin të më zgjonin nga gjumi i rënd,shumë i rëndë që më kishin
mbështjellë trupin tim të lodhur me një ëndërr të bukur.Ishte ëndrra ajo
që më kishte lidhur dhe s'më linte të zgjohesha.Disi mundohesha të ta
shihnja fytyrën,por kot.Vetëm zërin tënd të shtjerrë e dëgjoja nga
larg.Të ndiqja hap pas hapi dhe mundohesha të të thosha diç që kurrë nuk
e kisha menduar,por....Dhe,edhe në ënderr ishte largësia që na ndante e
fjalët që i kisha thënë,por ti nuk i kuptove kurre.....zemera ime.

Ndoshta
edhe kurrë s'do t'i kuptosh?!Ndoshta e kupton dashurinë që kam për
ty,por bëhesh kinse nuk kupton!
Jam ai,i cili nuk mund ta pranoj më
askë në zemrën time,në shpirtin timë të çilter.A thua do të
pendohesh?Athua do ta largosh vetëm për një çast krenarin tënde
egoiste?Pse hamendesh?Kishte momente kur sytë flisnin.Në sytë e tu
shihja shumcka.Të kujtohet kur me orë të tëra bisedonim?Të kujtohet kur
me thoshe se me dashuron shumë?Apo mos vallë vetëm fjalë boshe,apo mos
vallë e kishe nga dhembshuria e keqardhja që isha e smuer?

Dhe,dielli
ishte ai,i cili më zgjoi nga ëndrra që nuk më linte të shkëputësha
dot.Dhe, e lodhur, e molisur se nuk ishe pranë,ndërmjet asaj se diç
dua,por sikur nuk di as vetë çka.....e tash,të kaluarën e ka mbeshtjellë
pluhuri i harreses.E në mua kanë mbetur vetëm kujtimet.Kujtimet që nuk
shlyhen dot
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Tue 13 Apr 2010 - 10:45

Per ju Klea! ....dhe pranvera serisht do te vije ,
....dhe do te sjelle tjeter dashuri...
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Aristogata prej Tue 13 Apr 2010 - 10:46

.....por ja qe nisi era ,ran gjethet nji nga nji, jeta endrra ska ngahera ka dhe lot e tradheti.........


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Stoli i dashurise. Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 28
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Thu 9 Jun 2011 - 6:15

E lumtur jam ndjere kur javen e kaluar shkova dhe u ula tek stoli im i dashurise....O ,Zot! Cfare emocioni....
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga WebMaster prej Thu 9 Jun 2011 - 6:18

Dite e ftohte Janari,

Sot do ishte nje pervjetor i bukur,do kujtonim castet tona,si u njohem!
E mbaj mend ate dite me shi,sic jane ditet ketu. Syte e tu me preken e une me naivitetin tim te buzeqesha! Ishte e para here qe pas asaj qe kishte ndodhur ti qeshja dikujt.Biseda jone filloi,vazhdoi........................
Me ty ndihesha vetja ime,me plotesoje zemren!Deshirat e perbashketa na afruan me shume.Cdo bisede,telefonate me ty ishte me shume se kenaqesi.
Ashtu filloi dashuria.........
Thurem plane,jeten ne vazhdim.Une vazhdoja shkollen e ti punoje.Prinderit tane ishin ata qe na udhezuan me shume se cdo njeri.
Edhe pse po ecnim si me hapa bebesh,perseri jeta me ty nuk ishte monotone.Shoqeria jone teper e kendshme.Nete te tera pa gjume duke biseduar pa pushim,duke pare ne sy njeri tjetrin.Me pyesje:- kush i ka syte me te bukur une apo ti?Syte e mi pasqyronin ngrohtesine e dashurine qe kisha per ty.Syte e *tua qeshnin, tregonin dicka.....por cfare??.....
Bashke u perplasem me shume probleme e prape bashke i kaluam.
Me ngacmoje me fjale,me beje qe qaj, te qesh.Isha si nje femije i lumtur qe jeta i dha nje shans per te jetuar perseri ne kete bote te frikshme.
Por gjithcka nje dite u shua.....Nje telefonate.........nje ze ne fund te telefonit qe fliste per ty.Njerezit per'rreth bisedonin e syte e tyre me shikonin me meshire.
Ajo qe kurre nuk ja pata friken ishte mes nesh.Nje i trete...
Gjithmone te kisha kerkuar te ishe i sinqerte me mua.Shume persona na kishin zili per ate qe kishim ne.
Filluan justifikimet ato qe urreja me shume.Nuk dija kush isha me sepse ne veten time kisha humbur llogjiken per te kuptuar cpo ndodhte.Kush ishe ti?
Plot 12 ore duke biseduar,duke shpjeguar e zeri yt sme dukej me i embel,syte me dukeshin sikur e kishin te shkruar ne to Faj.
Me kerkove te falur me ore te tera,qame te dy e ti zgjasje doren per te fshire lotet e mia,ste duroja dot prane.Ato duar ishin te ashpra,te ftohta,te huaja.Pse ma bere kete?Nuk te mjaftoi besimi im,respekti,dashuria ime?Ste kishin mjaftuar lotet e buzqeshjet e mia?
Gjithcka e vrave me doren e trupin tend,me mendjen tende te amshorit.Kufinjte e mi i dije,e ti nuk pyete shkele mbi to.
Oret e minutat kalonin e se kuptoja cpo beja akoma me ty.Zbardhi dita, ulur te dy ne pak distance me njeri tjetrin,degjoja ty.Fjalet tingellonin shume zhurmshem.Ne mendjen time kisha deshire te te perqafoja,te te puthja te hidhja gjithcka pas kraheve por zemra sme bente.Nuk kisha guxim as te rrija me e as te ikja.Te rrija e te beja veten te besonte ne dicka qe sja lejoja vetes e as ty, apo te ikja krenare qe nuk te lashe te marresh neper kembe dinjitetin tim?
Kafeja qe bere mu duk e hidhur,si helm.Syte e zgurdulluar,nga pagjumesia e me lot shoqeronin kafene e mengjesit, te fundit bashke.
Me premtove boten,zemren,dashurine tende e me dhe tradhetine.Si mund te jetoja une me mendimet ne koken time qe ti kishe falur gjithcka time dikujt tjeter?Qe trupi yt kishte prekur dike tjeter?? Si mund te rrija me ty qe humbe besimin tim?
Cdo fjale tenden e respektova,familjen tende qe me mungon dhe sot e kesaj dite, e perseri ti nuk pyete!
Ste mjaftuan ato kisha kaluar?Kujtove se isha kaq e forte sa te le nje njeri si ty te shkele mbi cdo gje timen?? Kurre...
U ngrita e mora ne duart e mia,doren tende.Ste shihja ne sy sepse kisha frike se mos syte e tu do me genjenin perseri.
---Te desha e te dua,por veprimet e tua bene qe gjithcka te perfundoje ketu.Cdo kujtim tonin fshije nga kujtesa sepse nuk ja vlen me.
Te uroj fat ne te ardhmen,te gjesh ate qe kerkon,por me shume te uroj te gjesh veten tende sepse do vije nje dite qe ti do humbesh me shume se mua ne kete rruge.Mendja apo syri te genjyen,se di por pas gjithe kesaj uroj te jetosh i lumtur.---
U lute i gjunjezuar,premtove qe sdo ndodhte me,por ne thellesine e shpirtit tim smunda te fal.
Te putha ashtu ftohte dhe dola nga ajo dhome qe mbante shume sekrete tonat.
Me dite te tera u mbylla ne dhomen time.E nje dite tek po shkoja ne shkolle takova babain tend.Nuk durova dot me e fillova te qaj ne krahet e tij! Ai qante e fliste duke dashur te me qetesoje mua.Ndenja pak minuta me te e me kerkoi te falur per ate qe kishe bere ti.Me puthi duart e me tha qe ne syte e tij do isha perhere nje engjell.Fjalet e tij me preken ne zemer por fatkeqsisht tani nuk isha me engjelli i askujt,pervec se familjes time.
Qe nga ajo dite une dhe ti shume here jemi pare ne rruge,kemi rastisur edhe ne te njejtin vend duke patur shoqerine e njejte por si per cudi zemra ime nuk rreh me shpejtesi per ty me. Eshte teper e cuditshme se si dy njerez qe kane ndare nje pjese te jetes bashke, tani sjane gje tjeter vetem dy te "panjohur" per njeri tjetrin.
Jeta vazhdon edhe pse me veshtiresi.Ti diku jeton jeten tende pa mua,une timen pa ty.Te tjere do na bejne te lumtur qe te dyve.
Sot sdi pse mendova per ty,por kujtova diten kur u njohem bashke.Gjithmone me thoje ;-sa shume mban mend dhe ti-, e tani *e kuptoj qe ke patur te drejte.Ca dite apo data duhen harruar sa do e veshtire per ti fshire nga kujtesa.
Historia jone filloi..........vazhdoi......perfundoi me nje puthje te ftohte.
Sot do doja te te pyesja: A ja vleu sadopak ajo qe bere??
Stoli i dashurise. 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Stoli i dashurise. 30l12rc Pytje & Përgjigje Stoli i dashurise. 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Thu 9 Jun 2011 - 6:25

Eh shpirti im ....Chuesta e la vita...respekte !
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Mon 13 Jun 2011 - 3:15

Shkruani ndonje tregim te bukur....Klea zemer ku je?
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Maksi prej Mon 13 Jun 2011 - 3:23

DITET E PARA TE PRANVERES .... TI HYRE NE JETEN TIME JA ASHTU THJESHT BUKUR DHE ROMANTIKISHT.DHE UN TROKITA PER HERE TE PARE NE ZEMREN TENDE .PERGJIGJE NUK MORA DHE GJITHMONE PYESJA VETEN :A KAM TE DREJTE TE HYJ DHE UN NE ZEMREN E VAJZE PER TE CILEN KAM DEBULESE ?? THEM SE KAM .I ULUR NE KTE STOL QE KA MBAJTUR SHUME E SHUME TE DASHURUAR PO MENDOJ PER DIKE PER ATE PERSON QE I DHA TON JETES SIME PER ATE PERSON QE ZGJOI ENDREN TIME .EDHE TANI I ULUR MBI KTE STOL ME KOKEN E ULUR POSHTE NGA PESHA E LOTIT TIM PERSERI PER ATE MENDOJ DHE PRES ME ANKTH NESE NJE DITE A DO TE ULEMI BASHKE NE KTE STOL QE MBAN EMRIN "STOLI I DASHURISE "????????
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Anakonda prej Sun 10 Jun 2012 - 1:14


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Anakonda prej Sun 10 Jun 2012 - 1:15


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Anakonda prej Sun 10 Jun 2012 - 1:16

ç'ka donë me të thanë
ç'ka donë me të tregu
ç'ka donë më tepër
se fjalën të du

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotë
ai që e ka provu
më nuk e duron dot

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga e panjohura prej Sat 13 Jun 2015 - 1:16

Bredhi nëpër rrugët e qytetit të vjetër,
Me dhëmbje shiqoj të gjitha parqet, stolat,
S'jam duke kërkuar diçka tjetër
Kerkoj buzëqeshjen Tënde,duart Tuaja ...
Nuk janë më

Dikur këtu ishim së bashku,
Diellin e përcillnim,hënën përshëndetnim
Ne u deshtëm,nuk u fshehëm,
E tani nuk je as Ti as stoli
e panjohura
e panjohura
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 186
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/11/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga qershicka prej Mon 13 Jun 2016 - 10:36

e panjohura shkruajti:Bredhi nëpër rrugët e qytetit të vjetër,
Me dhëmbje shiqoj të gjitha parqet, stolat,
S'jam duke kërkuar diçka tjetër
Kerkoj buzëqeshjen Tënde,duart Tuaja ...
Nuk janë më

Dikur këtu ishim së bashku,
Diellin e përcillnim,hënën përshëndetnim
Ne u deshtëm,nuk u fshehëm,
E tani nuk je as Ti as stoli

Ah zemra ime e vogel ti !Te dua shume zemer!

qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1559
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 68
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Albanian prej Sun 11 Sep 2016 - 1:27

Perse vendose te jesh pjese e jetes time:.'?Perse vendose te pushtosh endrrat e mia:?
Perse je ti imazhi me te cilin zgjohem ne mengjes e fle ne mbremje? Perse duhet te
ndieja kete qe po ndjej per ty?Perse je kaq e larget per tu prekur zemra ime ?
Ti je dashuria ime gjeja me e cmuar,dashuri me e paster.Syte e tu ishte gjeja per
te jetuar.Imazhi yt me jepte shpres per te ardhmen.Perse dashuria jone ishte e
pamundur?Perse kurre se dite se nje zemer te pret dhe te do kaq shume?
Perse se kuptove kurre dashurine time?Perse nuk pe pak pertej asaj qe shfaqja
karshi syve te tu?Sa shume kam menduar ty!Syte me mbusheshin me lot dhe
zemra me digjte flake.Perse vendose qe dashurise sime ti vendosje kolonen zanore
te fletes se djegur qe as aromen te mos e ndjeje dot?Kur mendoj per ty buza me
dridhet,syte me shkelqejne,nje rrezatim qe asnjehere me pare se kane dhuruar
Ti erdhe tek une si nje magji,te cilen nuk mund ta prek dot.Je kaq afer por dhe kaq
larg e shtrejta ime.Telefoni bie dhe nje buzeqeshje me pershkon fytyren.Je ti qe flet
me mua sikur me kishe njeriun me te thjeshte,ndersa une per ty te pergjigjem me
ndjenjen qe me rreh ne shpirt.Me more zemren dhe ma ktheve ne pronesine tende
Kur me takon,nuk e ndjem se ne syte e mi deperton nje rreze deshire per te te
pasur prane.Kurre ske arritur ta kuptosh dashurine time ,ndjenjen e paster qe
kisha per ty. te mendoj dhe me dukesh kaq e larget si nje gje qe kurre s'do ta
shijoj.Perse te dua aq shume?Hena me duket sikur ka shkelqimin tend.Dielli ka
buzeqeshjen tende femijerore.Te dua pertej gjithckaje,po perse te ishte jeta per ne
keshtu?Per mua ishte dashuria ime e pare dhe kuptova qe vetem ti mund ti pergjigjeshe
kesaj ndjenjeje po me te njejten force,por paska gabuar engjelli im.Ti se kuptove kurre
ndjenjen time,se kuptove emocionin tim qe kur te takoja me vinte te qaja.Ti me
shihje ne sy dhe qetesisht me tregoje ndodhite e dites,sikur une te mos ndjeja asgje
Une jam plotesisht ne hijen tende,te ndjek ne cdo hap,ne cdo enderrim me shfaqesh ti
-ti dhe vetem ti zemra ime.S'mund te te them se sa shume te dua pasi ti kurre nuk me
kuptove se kuptove dashurine.Me vjen keq per veten se cdo dite po tretem nga pamundesia
per te pasur ne krahet e mi.Smund te kerkoj arsye pasi jam lodhur se perjetuari kete dashuri
Kam menduar shume,te kam perfaqesuar si shpirtin tim,por ti as qe e kuptove ndjenjen time
Jo s'ishe fare brenda meje.Nese kerkoj arsyen ,gjej 22222.Jam i lenduar nga dashuria ime
ajo qe deshiroj qe kete qe ndjej une per ty ti ta ndjesh ne menyre reciproke per nje tjeter
person.Dashurine gjeje atje ku e mendon apo e ndjen.Mbase kam hyre gabim ne ndjenje
per ty,por mos u shqeteso pasi ndjenja ime kurre ste ka bere te vuash.Por une e dashur
kam vuajtur shume,kam derdhur lot dhe te kam bere pjese te rendesishme te dites time
ndonese ti kurre nuk me kuptove.Te dua dhe do te dua shume ndonese ti nuk e kuptove
se kuptove qe pa dashur u ktheve ne motivin e jetes time Te dua !

Shkruar nga Klaudian.S  Peqin Me 05/04/2008

Albanian
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 8
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/09/2016
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Stoli i dashurise. Empty Re: Stoli i dashurise.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi