Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kërmilli inspirim për automjetet luftarake People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kërmilli inspirim për automjetet luftarake People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kërmilli inspirim për automjetet luftarake

2 posters

Shko poshtë

Kërmilli inspirim për automjetet luftarake Empty Kërmilli inspirim për automjetet luftarake

Mesazh nga Alberti Wed 20 Jan 2010 - 5:54

Kërmilli inspirim për automjetet luftarake F.0120152001342_m


Kërmilli inspirim për automjetet luftarake


Kërmilli do të shërbejë si inspirim ideal për avancimin e automjeteve luftarake – sidomos një lloj i kërmillit të detit, që me lehtësi përballon sulmet e grabitqarëve që jetojnë nën ujë.
Kërmilli i pazakonshëm i quajtur Crysomallon squamiferum, është zbuluar 10 vjet më parë 2.500 metra nën ujë, ndërsa jeton në burimet hidro-termale.
Guaska tre shtresore e kërmillit, që përballon lehtë temperaturat e larta dhe nivelin e ulët PH, sipas ekspertëve në Institutin e Teknologjisë në Massachusetts, mund të shërbejë si model për ndërtimin e mburojës së jashtme të automjeteve ushtarake.
Guaska e kërmillit ndryshon formën kur sulmohet nga akrepi - ndërsa shtresa e saj e jashtme “plasaritet”, duke absorbuar kështu energjinë që amortizon goditjen në shtresat të tjera.
Edhe shtresa tjetër e guaskës së kërmillit shërben si element mbrojtës ndaj goditjeve që mund të pësojë, sikur edhe shtresa e fundit.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kërmilli inspirim për automjetet luftarake Empty Re: Kërmilli inspirim për automjetet luftarake

Mesazh nga Anakonda Mon 16 Apr 2012 - 5:19

SA MIRE NUK QENDROKA KOT TE PAKTEN SI PUNA IME

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi