Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meta: Shqipëria, pa viza brenda 2010-ës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Meta: Shqipëria, pa viza brenda 2010-ës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meta: Shqipëria, pa viza brenda 2010-ës

Shko poshtë

Meta: Shqipëria, pa viza brenda 2010-ës Empty Meta: Shqipëria, pa viza brenda 2010-ës

Mesazh nga Vizitor Fri 12 Feb 2010 - 2:58

Kreu i diplomacisë sllovene, Samuel Zbogar ka shprehur mbështetjen dhe garancinë për heqjen e vizave për qytetarët shqiptarë brenda këtij viti.
“Shqipëria do të jetë pa viza në Bashkimin Evropian brenda vitit 2010” ka thënë ministri Zbogar. Deklarata e tij është bërë gjatë takimit me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm, gjatë një vizite zyrtare që, Meta po zhvillon në Slloveni.
Meta ka vlerësuar bashkëpunimin mes dy vendeve dhe ka shprehur “mirënjohje për mbështetjen e Sllovenisë”.
Ministri i Jashtëm, Ilir Meta ka deklaruar gjatë takimit me homologun e tij slloven, Samuel Zbogar, se “Shqipëria ka potenciale të mëdha për investime sllovene”.
Kreu i diplomacisë shqiptare ka vlerësuar dhe rolin që kanë dy vendet në Ballkan. Shqipëria dhe Sllovenia janë faktorë të stabilitetit në Ballkan”, ka thënë Meta.
Gjithashtu, ai ka vlerësuar dhe hapjen e ambasadave respektive në kryeqytetit e vendeve si një hap që do të intensifikoj më tej marrëdhëniet.
Ministri slloven Zbogar ka vlerësuar rolin e Shqipërisë si faktor stabiliteti në rajon. Ai është shprehur se Shqipëria dhe Sllovenia kanë marrëdhënie të shkëlqyera, duke konfirmuar dhe hapjen e ambasadës sllovene në Tiranë së shpejti. Gjithashtu ai ka theksuar se është e nevojshme që dy vendet të intensifikojnë bashkëpunimin ekonomik.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi