Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Në Kuvend, nëse bëhet transparenca e zgjedhjeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Në Kuvend, nëse bëhet transparenca e zgjedhjeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rama: Në Kuvend, nëse bëhet transparenca e zgjedhjeve

Shko poshtë

Rama: Në Kuvend, nëse bëhet transparenca e zgjedhjeve Empty Rama: Në Kuvend, nëse bëhet transparenca e zgjedhjeve

Mesazh nga Vizitor Fri 12 Feb 2010 - 3:15

Takimet e delegacionit të Partisë Socialiste më përfaqësuesit e Parlamentit Evropian nuk kanë bërë që të ndryshojnë qëndrim, në lidhje me kërkesat për ti dhënë fund bojkotit. Kryetari i PS-së, Edi Rama deklaroi të enjten nga Strasburgu se hyrja e deputetëve të opozitës në Kuvend do të bëhet vetëm pasi të bëhet transparenca e zgjedhjeve me hapjen e kutive dhe të ngrihet një komision hetimor.
“Transparenca është vlerë e patjetërsueshme e demokracisë perëndimore. Sot ne jemi në pikën ku kemi gjetur një mirëkuptim të shkëlqyer me miqtë dhe partnerët tanë të PSE, për të vazhduar një proces hetimi dhe për të garantuar transparencën e plotë përfshirë edhe hapjen e kutive, në një proces ku do të angazhohet një Komision Hetimor Parlamentar, duke kthyer opozitën në Parlament, duke vazhduar së bashku në rrugën e reformave dhe të integrimit të Shqipërisë në Evropë”, u shpreh Rama.
Ai theksoi se PS-ja është gati të kthehet në Parlament, “sapo të garantohet vullneti për transparencë të plotë të zgjedhjeve të shkuara, për të garantuar zgjedhjet e ardhshme”.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi