Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrëshqitje dheu dhe erozion në Shqipëri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rrëshqitje dheu dhe erozion në Shqipëri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrëshqitje dheu dhe erozion në Shqipëri

Shko poshtë

Rrëshqitje dheu dhe erozion në Shqipëri Empty Rrëshqitje dheu dhe erozion në Shqipëri

Mesazh nga Vizitor Mon 15 Feb 2010 - 5:46

Moti i keq me shira të dendur, borë e stuhi ka krijuar sërish probleme në shumë zona të Shqipërisë, duke krijuar vështirësi në jetën e përditshme të banorëve të tyre.
Fenomeni më i ri kësaj here është ai i rrëshqitjes së tokës prej erozionit që tani po gërryen në thellësi.
Në fundjavë masive të konsiderueshme dherash u shkëputën nga Kodra e Durrësit në zonën e Plazhit të Currilave dhe banorët u larguan nga shtëpitë e tyre me panik. Dheu i shkëputur nga Kodra e Shkëmbit të Kavajës bllokoi në fundjavë hekurudhën ndërsa banorët në disa zona të Lushnjës dhe Mallakastrës u evakuuan po prej rrëshqitjeve të dherave.
Ndërkaq bora e ditëve të fundit ka bllokuar si rëndom komuna të tëra në rrethet e Dibrës dhe Kukësit. Ngarkesa e madhe në rrjet prej të ftohtit ka shkaktuar defekte elektrike që kanë lënë pa energji në fundjavë Bulqizën, Matin dhe një pjesë të Peshkopisë.
Meteorologët thonë se edhe për katër ditë të tjera reshjet do të vazhdojnë ndërsa konstaton se një dimër i tillë, me kaq shumë reshje, nuk është parë që nga dimri i 1985-s.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi