Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ashton: Kriza politike rrezikon integrimin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ashton: Kriza politike rrezikon integrimin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ashton: Kriza politike rrezikon integrimin

Shko poshtë

Ashton: Kriza politike rrezikon integrimin Empty Ashton: Kriza politike rrezikon integrimin

Mesazh nga Vizitor Fri 19 Feb 2010 - 3:07

Ashton: Kriza politike rrezikon integrimin Ashton-catherinePerfaqesuesja e Larte per Politike te Jashtme dhe Sigurine ne Bashkimin Europian, Catherine Ashton, njekohesisht zevendespresidente e Komisionit, po zhvillon vizita zytare ne Bosnje e Serbi , per ta mbyllur turin e saj ballkanik sot me Kosoven.

Megjithese nuk e viziton Tiranen, perfaqesuesja e larte e BE-se ka percjelle mesazhin e saj te pare per Shqiperine nga Beogradi. Ne fjalen e saj, ndersa permend ecurine e vendeve te rajonit, Ashton thote se vitet e fundit edhe Shqiperia ka bere progres te rendesishem, megjithate, veshtiresite aktuale politike po rrezikojne perparimin e metejshem.

"Me duhet te them me sinqeritet se jam mbeshtetese e forte e dialogut politik dhe jo bojkotit si rruge per te gjetur zgjidhje politike" u shpreh Ashton.

Per liberalizimin e vizave Ashton deklaroi se po punohet me qeverite e vendeve te rajonit qe nuk perfituan nga ky proces vitin e kaluar.

Behet fjale per Shqiperine dhe Bosnjen per te cilet Ashton garantoi se nuk do te kene kritere shtese pervec atyre qe parashikon udherrefyesi. Expertet e BEse po vleresojne ne terren sipas saj permbushjen e kushteve nga keto dy vende
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi