Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kuvendi debaton zbatimin e kushtetueshmërisë më 4 mars People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kuvendi debaton zbatimin e kushtetueshmërisë më 4 mars People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kuvendi debaton zbatimin e kushtetueshmërisë më 4 mars

Shko poshtë

Kuvendi debaton zbatimin e kushtetueshmërisë më 4 mars Empty Kuvendi debaton zbatimin e kushtetueshmërisë më 4 mars

Mesazh nga Vizitor Tue 23 Feb 2010 - 4:55

Kryesia e Kuvendit, ka vendosur që kërkesa e Lidhjes Demokratike të Dardanisë, për të debatuar në seancë për zbatimin e kushtetutshmërisë në pjesën veriore të Mitrovicës, të shtrohet para ligjvënësve në seancën që do të mbahet më 4 mars.
Kreu i legjislativit Jakup Krasniqi, ka theksuar se në këtë seancë Kuvendi do të debatojë dhe do të dalë me një qëndrim, qoftë rekomandime, qoftë deklaratë.
“Kuvendi do ta zhvillojnë debatin dhe debati përcakton formën e, a të rekomandimeve, a të deklaratës apo diçka tjetër. Debati është ai që do të përcaktojë se çfarë dokumenti do të nxjerrë Kuvendi i Kosovës më 4 mars”, ka thënë Krasniqi.
Ai ka theksuar se Lidhja Demokratike e Kosovës, ka ofruar një dokument, si lloj rezolute për të cilën do të merren vesh grupet parlamentare, në mënyrë që në fund të debatit të nxirret një dokument i përbashkët.
Krasniqi nuk dashur të bëjë të qartë se çka përmban dokumenti i sjellë nga LDD-ja, duke thënë se nuk është i obliguar që ta mbajë mend gjithë dokumentin, por ka theksuar se si i tillë nuk është obligativ.
“Nuk është obligativ. Obligativ bëhet vetëm kur të vendosë seanca”, është shprehur Krasniqi. /rtv21/
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi