Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Niveli i liqenit të Ohrit vazhdon të rritet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Niveli i liqenit të Ohrit vazhdon të rritet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niveli i liqenit të Ohrit vazhdon të rritet

Shko poshtë

Niveli i liqenit të Ohrit vazhdon të rritet Empty Niveli i liqenit të Ohrit vazhdon të rritet

Mesazh nga Vizitor Wed 24 Feb 2010 - 9:01

Niveli i liqenit të Ohrit vazhdon të rritet F.0224105731382_mNiveli i Liqenit të Ohrit gjatë natës së kaluar është rritur për një centimetër dhe tani është 16 centimetra mbi pikën e lejuar të përcaktuar me marrëveshjen bilaterale midis Maqedonisë dhe Shqipërisë.
Për të parandaluar daljen e liqenit nga shtrati të martën Trupi koordinues për parandalimin e fatkeqësive natyrore mori vendim për të hapur edhe një portë në lëshimin te lumi Drini i Zi në Strugë.
Qëllimi është që të lirohen sasi të mëdha të ujit meqë niveli i ujit në Drinin e Zi është zvogëluar në krahasim me ditët paraprake, ndërsa uji lëshohet edhe në lagjen Daljan – informuan nga Trupi koordinues.
Deri të martën në Drinin e Zi lëshoheshin 53 metra kub ujë në sekondë, por tani me hapjen e portës së gjashtë do të mundësohet lëshim më i madh.
Nga ana tjetër, vazhdon aksioni për ndërtimin e pendave në pjesët kritike të bregdetit, ndërsa më alarmante mbetet gjendja në lagjen Peshtani ku banorët druajnë se liqeni do të derdhet dhe do t`i vërshojë shtëpitë e tyre.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi