Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Besimtarët në Poloni do t’i rrëfehen automatit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Besimtarët në Poloni do t’i rrëfehen automatit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besimtarët në Poloni do t’i rrëfehen automatit

Shko poshtë

Besimtarët në Poloni do t’i rrëfehen automatit Empty Besimtarët në Poloni do t’i rrëfehen automatit

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Sat 27 Feb 2010 - 1:46

Besimtarët në Poloni do t’i rrëfehen automatit 2e3s4yf




Varshavë, 27 shkurt – Polakët nuk do të kenë nevojë të shkojnë në kishë për t’u rrëfyer, pasi në internet gjendet rrëfyestorja virtuale, ndërsa në Varshavë për herë të parë në Poloni, do të ofrohet mundësia për t’iu rrëfyer automatit.
Në stacionin kryesor hekurudhor në Varshavë do të vendoset Makina e Shenjtë, e cila i ngjan bankomatit, funksionin si bankomati, por nuk jep para.
Besimtarët do të kenë mundësi, duke filluar nga 4 marsi, që të rrëfehen. Automati pastaj do t’ia shtypë një dëshmi, ku do të shkruhet se në këtë vend kanë lehtësuar shpirtin. Makina e Shenjtë, në menynë e programuar, ofron edhe mundësinë që të caktohet rrëfimi i vërtetë në kishë.
Automati i rrëfimit është i programuar të “flasë” në katër gjuhë, përveç polonishtes edhe anglisht, gjermanisht e frëngjisht. Pasi që Makina e Shenjtë është vendosur në qendër të Varshavës, para saj mund të rrëfehen edhe turistët, me të cilët prifti polak në një kishë tradicionale nuk mund të merret vesh për shkak të barrierave gjuhësore.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi