Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kinezi gjethengrënës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kinezi gjethengrënës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinezi gjethengrënës

Shko poshtë

Kinezi gjethengrënës Empty Kinezi gjethengrënës

Mesazh nga Vizitor Tue 2 Mar 2010 - 3:47

Kinezi gjethengrënës F.0302152636500_mLi Sanju nga fshati kinez Niuwei thotë se dy vitet e fundit ushqehet vetëm me barë e gjethe. Ai thotë se nuk ndryshon prej bashkëfshatarëve, përveç se i vjen era bari.
Në fillim ai provoi të hajë barë në livadh si kafshët, por kuptoi se bari është i ithtë dhe nuk ndjehej mirë kur hante shumë.
“Mendoj se bari ishte i helmuar me pesticide, kështu që fillova të hajë gjethe nga mali pas shtëpisë time dhe me gjethe kurrë skam pasur problem”, thotë Li.
“Tashmë nuk mund të ha mish. Gjithçka e yndyrshme më bën të vjellë. Një mik i imi mi dha 100 euro vetëm ta shtija në gojë një copë mish derri, por ishte e pamundur. Unë kam qenë i njohur si mishngrënës, por prej se e kam ndërruar ushqimin, kurrë më nuk kam shkuar te mjeku. Bile edhe tumori në këmbën e majtë më është zhdukur”, thotë Li.
Nga spitali i afërt ku praktikohet mjekësia tradicionale kineze, thonë se shumica e gjetheve janë ushqyese, por nuk e këshillojnë askënd ta ndjekë shembullin e Lisë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kinezi gjethengrënës Empty Re: Kinezi gjethengrënës

Mesazh nga Vizitor Tue 2 Mar 2010 - 4:25

kinezi han bari dhe nuk shpenzon para per ushqim tjeter sa mir kish me qen te praktikojn dhe antart te qeveris ton ne ks hahahaha
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kinezi gjethengrënës Empty Re: Kinezi gjethengrënës

Mesazh nga Anakonda Wed 11 Apr 2012 - 4:21

keto kinezet teper te habitshem po me duken
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kinezi gjethengrënës Empty Re: Kinezi gjethengrënës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi