Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
As shpirt as zemèr....... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
As shpirt as zemèr....... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

As shpirt as zemèr.......

3 posters

Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:00

SHPIRT MOS Mè THUAJ
ZEMèR MOS Mè THIR
MOS Mè THUAJ Tè DUA
PA TY E KAM VèSHTIR.

Boll me ato rena
tani tè njoh shu'mir
mos mè thuaj kthehu
pa ty s'mund tè ri
ik tash nga jeta ime
tè lutem mè harro
sje mè jeta ime
tè lutem mèso
çka asht dashuria
kur se kuptove, tani

SHPIRT MOS Mè THUAJ
ZEMèR MOS Mè THIR
MOS Mè THUAJ Tè DUA
PA TY E KAM VèSHTIR.

E kuptove por tani e ki von
dashuria jo nuk asht ajo loj
qè ty e dèshiron
pranoje gabimin mos tè vjen inat,tani
kujtoj tè kaluarat pèr ata mendo
dashuro vetèm atè qè tè don,
jetèn ty ta fala jo nuk tè mjaftoj
tè kam dasht pa mas
dhe kjo tu duk pak,,
kur,SHPIRT MOS Mè THUAJ
ZEMèR MOS Mè THIR
MOS Mè THUAJ Tè DUA
PA TY E KAM VèSHTIR.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:02

Guri U Bè Lot
Pèrse mi vodhe lotèt
Ma rèmbeve zèrin e poezis
Fatin ti ma more
Né kohèn e rinis,
pèrse ja mbylle zemrèn
djaloshit tè rij qè
nèn tok tè kèrkoj dashuri
larg buzève tè dashuris,
pèrse kèrkon falje
pasi ndryshon 1 mot
si tè ti fal gabimet
kur guri u bè lot…
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:04

As shpirt as zemèr....... Attachment
U lodha

U lodha duke luftuar
me kujtimet, me deshirat,
enderimet..
me te kaluaren, te tashmen
me te ardhmen qe nuk e di
a do ti gezohem…
U lodha edhe
me mendimin qe
te mos dorezohem..
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:05

As shpirt as zemèr....... Attachment
Trupi dhe shpirti


Tani kam filluar ta besoj
kete teori te vjeter
vetem se,
me nje ndryshim te vogel
Ndersa shpirti im rri tek ty
Trupi m' endet ne nje bote tjeter
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:05

As shpirt as zemèr....... AttachmentUlu prane meje

Ulu ketu prane meje, me thua
te presim bashke edhe nje here
ardhjen e mengjezit, si atehere
bashke te presim hapjen e qiellit
te ndajme bashke ardhjen e Diellit,
te mos flasim, te mos bejme ze,
kujtimeve te tretemi, se s'do shihemi me!Mos me shiko ashtu
Mos me shiko ashtu ne sy,
kur e di c'ndodh me mua,
qe si femi i besoj syte e tua
Ndaj mos me shih me ashtu,
me mire fshihi syte diku
dhe pse malli te ka mare
te zgjosh tek une pranvere,
Ti qe m'ike heren e pare
a thua s'do ikesh kete here.......

Frymezimi
Ç'qe ky frymezim i gjate
qe me dhe..
I gjate dhe i pafund
sa ballesh valle
ky termet qe,
qe zemren ende
po ma shkund ?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:05

As shpirt as zemèr....... Attachment
Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Mar 2010 - 6:06

Te kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Wed 3 Mar 2010 - 2:33

...O njeri!

Kush po troket...?
është terr, një varr gjëmon,
je fantazmë apo njeri...?
...as vet s\'e di

kur nuk ka njerëzi, s\'ka as njeri
po amanetin që la varri,
a nuk ishte porosi
...o njeri!
me fytyrë - faqezi

kush pyet pse luftari luftoi
idealin e çlirimtarit, te ne përqojë
ai i gjalli të përjetshmit varrin ia bastardhojë...

...për pak mall,
në vend të përgëzimit
fitoi mallkimin

ai që për atdhe luftoi,
veten nuk e tregëtoi
...yll përjetësie

po ky tjetri,
...pa fanar
u bë mall tregëtie
veten dëmtoi,

me ata që dha betimin
...i mashtroi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga Edi12 Wed 3 Mar 2010 - 2:37

klea pozei vertet te bukura e veqanarisht poezija me titullin u lodha me pelqeu shum shhum shuum buku As shpirt as zemèr....... 16826
Edi12
Edi12
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : o1.o1.1984
Postime Postime : 9
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/02/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : karatist

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga Edi12 Wed 3 Mar 2010 - 2:41

Si flet e trendafilit esh dashuri e parë
Kepute ate e verma mbi varrë
Lëshoi dy pika lot qe trendafili te lulezoi
Sepse as ne varrë ty nuk do te harroi
Edi12
Edi12
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : o1.o1.1984
Postime Postime : 9
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/02/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : karatist

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Sun 13 Feb 2011 - 23:24


Te Kam Enderruar

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron...
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Sun 13 Feb 2011 - 23:24

Yllit te imagjinates time.
Te dashuroj si e cmendur
ende pa te pare,
per Ty zemra qesh e qan
lotet me jane thare.

Enderroj per Ty nate e dite
nga endrrat dot s`te largoj,
deri kur duhet te pres
qe nje here te te takoj.
Gjeja me e shtrenjete me je
pa Ty veshtire e kam te jetoj,
s`jam ne qiell as ne dhe
Ti me fal krahe te fluturoj.
Ti krahe me fal te fluturoj
por kembet mi shkurtove,
si kalohet jeta ne fluturim
pse keshtu me denove?
Kudo qe shkoj me mua je
besome nuk te genjej,
nuk te shof as nuk te prek
por hijen tende e ndjej.

Oh sa shume te dua
nuk dua te te dua,
lutem te te harroj
pse ndodhi kjo me mua?
Jetoj per ty,
syte i hapi ne mengjes
shikoj a te shoh, zemra vec per Ty rreh
ne cdo sekonde te kujtoj.

Mendja harron te mendoje gjera te tjera
Ti e ke pushtuar ate
jetoj ne harene e kujtimeve tua
c`ti bej mendjes se ngrate.
Te dua sa dot se imagjinon
te dashruoj me zjarr qe nuk fiket kurre
ta fala zemren time te shkrete
por ti e coptove si me shigjete.
Pse Zoti keshtu me denoi
qe vetem ty te te dua
ka shume djem te mire ne kete bote....
asnjeri nuk me duhet mua.
Sa bukur do te ishte sikur te vdes
ne endrrat e mija prane perroit me ty,
bilbilat duke kenduar mbi koke
Ti duke ma bere me sy......
E embel do te ishte vdekja.......
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga WebMaster Sun 13 Feb 2011 - 23:25

Kur ty s'te shoh ,nuk qaj ,nuk renkoj
Mendjen nuk humbas kur te degjoj
Megjitheate kur kohe ri pa te pare
Diçka me mungon ,ndjej mallin te me mare
Dhe veten pyes une me kureshti
Miqesi te jete kjo ? a dashuri?

Kur dora ime tenden e mbeshtjell
Zhytem e dashur ne paqe te thelle
Dhe jeta shkon e nderohet ne nje ender
Por e zgjon pa pritur rrahja e fort ne zemer
Qe kureshtare pyet perseri:
Miqesi te jete kjo ? a dashuri ?

Kur kengen varg pas vargu per ty ngrita
Nga shpirti poetik diktat nuk prita;
Por i habitur s'mora vesh as vete
Mendimet ,rima ,si erdhen kaq lehte?
Dhe pyeta se fundmi perseri:
Miqesi po me inspiron ? a dashuri?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga Anakonda Tue 12 Jun 2012 - 23:36

JETA
Jeta ime me shum komlikime po me ndan nga dashurija ime

"Dashuria eshte si nje kopsht me lule,hyn te marresh ere,e mbetesh perhere
Dashuria i kompenzon te gjitha,ndersa ate smund ta kompenzoje asgjeeee".

Kush dashuron dhe mbron virtytin duke ruajtur sekretin e dashurise,vdes se deshmore


GJITH NATEN RRI PA GJUM
DHE TY TE ENDERROJ SIKUR JE ME MU
PO NATA ESHTE E GJAT VETEMIA
ME KAPLON UN RRUTULLOHEM
POR SHTRATI ESHTE BOSH

KAM FRIK QE TE FLE
SE NE ENDERR STE SHOH
PRANDAJ UN RRI ZGJUAR DHE PER TY MENDOJ

PO E PRES NJE DIT PO E PRES NJE NAT
QE TI TE VISH
DHE MALLIN TA SHMALL

POR TI JE SHUM LARG
PRANDAJ UN VUAJ PER TY
JAM BERE SI E DEHUR
PA GJUME NE SY

nuk njoh liri vec lirise se te qeni rob i dikujt
i dikujt qe nuk mund t'ia degjoj emrin pa u perqafuar
i dikujt qe me ben ta harroj kete gjallim
qe me ben ta quaj diten dhe naten si te doj...


Dashuria esht sheqeri i jetes,por kujdes mos merr shum ,ka gjasa ta fitosh diabetin.

Dashuria nuk perkufizohet dot me fjal mbi te gjitha esht nej menyr e te jetuarit qete ben te ndihesh mir

Buzeqesh edhe atehere kur je e trishtuar
,sepse me e trishtuar se nje buzeqeshje e trishtuar eshte trishtimi se
nuk do buzeqeshesh kurre.


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

As shpirt as zemèr....... Empty Re: As shpirt as zemèr.......

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi