Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Zgjedhjet, Shqiperia si Ruzhdia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Zgjedhjet, Shqiperia si Ruzhdia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rama: Zgjedhjet, Shqiperia si Ruzhdia

Shko poshtë

Rama: Zgjedhjet, Shqiperia si Ruzhdia Empty Rama: Zgjedhjet, Shqiperia si Ruzhdia

Mesazh nga Vizitor Thu 4 Mar 2010 - 8:05

Rama: Zgjedhjet, Shqiperia si Ruzhdia RamaarsyetekrizesNe vijim te turit te bashkebisedimeve me gazetaret, kryetari i Partise Socialiste Edi Rama ishte ne Berat. Duke marre shkas nga perfundimet e prokurorise se ne Ruzhdie te Fierit ka pasur manipulime dhe ndryshim te rezultatit, kryetari Rama tha se si ky rast ka edhe ne qarqe te tjere te Shqiperise.

Ne rast se pushteti nuk do te pranoje te beje transparencen e kutive, kryesocialisti nuk perjashtoi se opozita do te kerkoje zgjedhje te parakohshme.

"Nga Qarku i Beratit ne nuk na eshte vene ne dispozicion kaseta e numerimit te votave. Na eshte vene ne dispozicion nje kasete e zeze, ashtu sikunder ka ndodhur edhe ne pika te tjera. Nuk eshte e vetmja kasete e zeze qe ne kemi ne dispozicion. Se po te kishim nje Ruzhdie, do benim si do benim, por ka kudo Ruzhdie, ne cdo qark. Dhe ata kriminele, per ato sherbime kriminale qe i bejne pushtetit, cmohen dhe vleresohen me gjithe fare favoresh qe i paguajne te tjeret, jo qeveritaret", u shpreh Rama.

Sipas tij, edhe pas rastit flagrant te Ruzhdies qe lidhet jo me transparencen e bere nga parlamenti, por me nje hetim te nisur per arsye krejt te tjera, qe s'kane te bejne fare me kutine, pushteti do te vazhdoje te beje veshin shurdh, karshi te drejtes atehere ne do te kerkojme largimin e ketij pushteti.

"Kjo eshte e qarte. Dhe mundesine e re per popullin qe te vendose permes zgjedhjeve se kush do ta qeverise", u shpreh Rama.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi