Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ligji per SHISH, Rama: Po turperohet Shqiperia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ligji per SHISH, Rama: Po turperohet Shqiperia People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ligji per SHISH, Rama: Po turperohet Shqiperia

Shko poshtë

Ligji per SHISH, Rama: Po turperohet Shqiperia Empty Ligji per SHISH, Rama: Po turperohet Shqiperia

Mesazh nga Vizitor Tue 16 Mar 2010 - 4:07

Ligji per SHISH, Rama: Po turperohet Shqiperia RAMA-SINK_tn_18Partia Socialiste ka akuzuar kryeministrin Berisha se po ve ne rrezik marredheniet e Shqiperise me Shtetet e Bashkuara me qendrimet e tij per projektligjin per Sherbimin Informativ Shteteror, te cilat Rama i quajti te turpshme.(UPDATE)

Vullneti i mazhorances per te mos u terhequr nga miratimi i tij pavaresisht kerkeses se ambasadorit Withers ka sjelle reagimin e forte te socialisteve. Kryetari i PS-se Edi Rama duke theksuar se Shqiperia nuk do te ishte ne NATO pa partnerin e saj kryesor SHBA-ne, tha se kjo sjellje nuk turperon vetem kryeministrin Berisha por te gjithe Shqiperine.

“Nuk eshte hera e pare qe Sali Berisha u ben karshillek Shteteve te Bashkuara ne kundershtim me interesat e Shqiperise e te shqiptareve dhe edhe kete here, ne sfondin e karshillekut provincial eshte kriza e demokracise, e shtetit te se drejtes, e ekonomise se vendit”, u shpreh Rama.

Zoti Rama kerkoi terheqjen e menjehershme te projektligjit dhe sqarime nga kryeministri per qendrimin e mbajtur ndaj kerkeses se Shteteve te Bashkuara te cilin ai e quajti te patolerueshem.

“E sigurojme zotin Berisha se kembengulja ne kete akt sa te rende, aq edhe qesharak karshilleku ndaj Shteteve te Bashkuara, nuk do te ringjalle dot SHIK-un e vjeter, po do te jete nje arsye me shume per te protestuar per largimin nje ore e me pare te ketij pushteti te grabitur, qe kerkon te mbahet ne kembe duke ndaluar transparencen e kutive te votimit, e shifrave te ekonomise, e vendimeve te qeverise dhe, me ne fund, duke pergjuar e perndjekur kundershtaret. Keto nuk jane shenjat e nje pushteti korruptiv qe po forcohet, po te nje qeverie te korruptuar qe po rrezohet”, theksoi Rama.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi