Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
"Drejtesia", Topi: Apel per bashkepunim ne kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
"Drejtesia", Topi: Apel per bashkepunim ne kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Drejtesia", Topi: Apel per bashkepunim ne kuvend

Shko poshtë

"Drejtesia", Topi: Apel per bashkepunim ne kuvend Empty "Drejtesia", Topi: Apel per bashkepunim ne kuvend

Mesazh nga Vizitor Mon 8 Mar 2010 - 2:19

"Drejtesia", Topi: Apel per bashkepunim ne kuvend Topi-bamir-itali
Arkiv
Presidenti i Republikes Bamir Topi i beri apel politikes shqiptare qe te shkoje pertej debatit te dites dhe te bashkohet ne te mire te kalimit te disa ligjeve teper te rendesishme, sidomos ne fushen e drejtesise.

Ne nje fjale pershendetese mbajtur ne mbledhjen e Keshillit te Larte e Drejtesise, pas analizes se bere ne gjykata, kreu i vendit theksoi se reforma ne drejtesi eshte thelbesore ne rrugen e integrimit te vendit.

"Eshte diskutuar per ceshtjet e Konferences Gjyqesore, Gjykates Administrative, nevojen per profilizimin e gjykates se te miturve. Here pas here eshte shprehur edhe shqetesimi per gjendjen e krijuar per shkak te disa impaseve qe jane krijuar ne ceshtjet e ligjshmerise. Nisur nga kjo une do t'i beja apel politikes, parlamentit qe te shkoje pertej debatit te dites, te shohe me larg, sepse integrimi i vendit, procesi i liberalizimit te vizave eshte i kondicionuar prej reformave", u shpreh Presidenti Topi.

Duke kerkuar me fjale te tjera qe ne parlament te arrihet numri magjik 84 per miratimin e disa ligjeve teper te rendesishme, Topi ftoi politikanet te shprehin nje vullnet lidhur me keto ceshtje.

Kreu i vendit theksoi se Shqiperia eshte ne fazen finale ne rrugen e integrimit, por sistemi i drejtesise mbetet ne nje moment staze perderisa disa ligje shume te rendesishme i kane imponuar ketij sistemi nje gjendje pritjeje.

"Qendrimet politike jane ekskluzivitet i partive politike, por disa ligje jane mjaft te rendesishme per vendin, ndaj duhet bashkepunim per ta kaluar kete gjendje.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi