Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Soset “durimi” i presidentit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Soset “durimi” i presidentit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soset “durimi” i presidentit

Shko poshtë

Soset “durimi” i presidentit Empty Soset “durimi” i presidentit

Mesazh nga Vizitor Mon 8 Mar 2010 - 8:31

Soset “durimi” i presidentit Top-mbledhjakldPresidenti i Republikes Bamir Topi deklaroi se reforma ne drejtesi eshte bllokuar si pasoje mos sigurimit te 84 votave ne parlament. (UPDATE)


Duke cmuar momentin ne prag te vendimit te Bashkimit Europian per ceshtjen e vizave, kreu i shtetit kerkoi kontributin e opozites ne miratimin e disa ligjeve qe sipas tij jane pertej interesave partike dhe me rendesi shume te madhe per popullin dhe vendin.

Megjithate Topi deklaroi se institucioni i tij nuk do te vazhdoje te jete me ne pritje te vullneteve partiake per disa vendime qe duhej t’i kishte marre.

“Disa procedura te cilat duhet t’i kisha realizuar prej kohesh i kam mbajtur, nuk i kam paraqitur por institucioni i presidentit nuk mund te mbese i varur nga vullnetet politike. Partite kane te drejten e plote te bejne zgjedhjen e tyre politike, por bej apelin qe qendrimet politike jane vertete ekskluzivitet i subjekteve politike por jane disa ligje te qenesishme per vendin, te cilat domosdoshmerisht duan nje lloj bashkepunimi per te dale nga kjo situate”, u shpreh Topi.

Pas nje angazhimi te gjate si ndermjetes per zgjidhjen e krizes politike, kjo eshte hera e pare qe kreu i shtetit reagon per bllokimin e disa prej nismave me te rendesishme ligjore. Keto deklarata zoti Topi i beri ne mbledhjen e Keshillit te Larte te Drejtesise, ku u mor ne analize ceshtja e gjyqesorit.

Duke iu referuar problemeve qe dolen nga analiza e punes ne 29 gjykata te vendit, nenkryetari i KLD-se, Kreshnik Spahiu tha se dy kane qene fenomenet qe bllokojne proceset ne rang kombetar.

Mosparaqitja e avokateve, eksperteve apo deshmitareve, por edhe mungesa e adresave qe sjell deshtimin e njoftimeve.

Pothuajse ne te gjitha gjykatat shqiptare ka ceshtje te mbartura nga vitet e shkuara duke i futur ato ne kurthin ligjor te pezullimit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi