Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bell: Shqiperia perballoi krizen globale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bell: Shqiperia perballoi krizen globale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bell: Shqiperia perballoi krizen globale

Shko poshtë

Bell: Shqiperia perballoi krizen globale Empty Bell: Shqiperia perballoi krizen globale

Mesazh nga Vizitor Tue 9 Mar 2010 - 1:31

Bell: Shqiperia perballoi krizen globale Fmn-bode
Arkiv
Ministri i Financave Ridvan Bode ne nje konference per shtyp me perfaqesuesin e FMN-se, Gerwin Bell dhe guvernatorin Ardian Fullani, deklaroi se ne vitin 2009 situata eshte menaxhuar me sukses nga ana e qeverise.


"Disa vende kane treguar se po rimekemben nga kriza ekonomike globale. Qeveria eshte e gatshme qe sugjerimet e FMN-se t'i marre ne konsiderate", u shpreh Bode.

Guvernatori Fullani theksoi se gjate bisedimeve me FMN-ne eshte vleresuar rritja ekonomike e Shqiperise, nderkohe inflacioni eshte luhatur gjate vitit 2009 ne kuotat 2-3 perqind.

"Gjate vitit 2010 duhet nje politike fiskale me konservatore. Inflacioni i cmimeve te konsumit do te zbrese gradualisht", theksoi Fullani, duke shtuar se ekonomia shqiptare e kaloi testin e krizes boterore.

Vleresimin e tij e ka dhene edhe Bell, i cili theksoi se ne vitin e kaluar ekonomia shqiptare ka arritur te perballoje krizen globale.

Bell parashikon qe rritja ekonomike ne vitin 2010 te jete 2-2.5 perqind, ndersa sugjeron politike fiskale me konservatore per te ruajtur stabilitetin.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi