Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fëmija kinez lind me bisht People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fëmija kinez lind me bisht People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fëmija kinez lind me bisht

2 posters

Shko poshtë

Fëmija kinez lind me bisht Empty Fëmija kinez lind me bisht

Mesazh nga Alberti Tue 9 Mar 2010 - 9:27

Një vajzë në Hong Kong të Kinës lindi me bisht i cili për katër muaj iu rrit deri në 13 centimetra.
“Mbetëm të shokuar kur pamë bishtin. Dëshiruam që mjekët t’ia hiqnin menjëherë, por na thanë se është rrezik për një fëmijë të porsalindur t’i nënshtrohet operacionit”, tha Hou, babai i vajzës.
Prindërit e vogëlushes nga Hong Kongu çdo ditë kontrollonin bishtin me shpresën se ai do të zvogëlohej dhe do të zhdukej por në vend të kësaj bishti rritej gjithnjë e më shumë.
Mjekët në spitalin e fëmijëve në provincën Avhui në lindje të Kinës, vendlindja e vajzës, mbetën të tmerruar me këtë rast.
“Një gjë e tillë ndodhë rrallë. Ndoshta një në një milion fëmijë. Kurrë s’kemi parë një gjë të tillë”, tha mjeku Sun Jun për mediet kineze.
Rrezet rëntgen zbuluan se bishti ishte i lidhur me një tumor në kurriz. Mjekët e operuan Hung Hungun kur mbushi katër muaj dhe operacioni kaloi me sukses, por mjekët ende s’janë të sigurt nëse nevojitet mjekim shtesë për shërimin e vajzës. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fëmija kinez lind me bisht Empty Re: Fëmija kinez lind me bisht

Mesazh nga Anakonda Sun 8 Apr 2012 - 17:40

epoo kot nuk thon se keto kinezet jan te rralle;se paskan pas gabim
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi