Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën

2 posters

Shko poshtë

Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën Empty Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën

Mesazh nga Emona Tue 17 Apr 2012 - 5:59

Nong Youhui është një fëmijë i bukur qe ka lindur në rajonin e populluar kinez të Guangxi. Ai ka eshtë 6 vjet dhe ndjek shkollën fillore në Dahua. Ashtu si të gjithë shokët e klasës e tij ka filluar te mësoje e të shkruajë duke bere audicionin e parë.Luan si gjithë te tjeret , por nuk eshte i barabartë me të tjerët.Shumica e njerzve shohin në sytë e tij.Ky fëmijë, i cili është i ekzaminuar nga mjeket dhe qe ka te gjitha tiparet etnike, ka një tipar unik,ka sytë blu te thellë ku nuk mund ti gjesh shpesh në mesin e popullsisë perëndimore. Por ky femije ka në vetvete nje karakteristike nga pjesa tjeter,një gjë të mahnitshme: ata sy me ngjyre blu te thelle e lejojnë fëmijën për të parë në erresire.
Nong Youhui është rast aq i pazakontë,sa që ka merituar një shërbim mbi televizionin shtetëror në Pekin duke e prezantuar si “djali mace”, sepse edhe ai, ashtu si një mace, lëviz me lehtësi në një natë të errët. Kur ata ndricohen nga një rreze drite, sytë e tij janë pasqyruese.Intervistuar nga gazetarët, babai i Nong Shihua shpreh shqetësimin e familjes për syte e jashtëzakonshëm te djalit te tij. “Dy muaj pas lindjes, kamë njoftuar mjeket se sytë e tij ishin të ndryshem, thotë ai. Kuptova se ata ishin blu. Pastaj e kemi sjellë në spital, por mjekët na thane të mos shqetësohem, ata do të shkojnë mire me rritjen e djalit. Por jo,ai vertete ka dicka qe nuk perputhet me syte normal te rraces njerzore” thote babi i femijes

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën Empty Re: Femija kinez që po cmend boten, ka sy blu dhe sheh natën

Mesazh nga Anakonda Tue 17 Apr 2012 - 8:44

e habitshme jan sy teper te rralle me then te drejten.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi