Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lëshime tjera në Internet Explorer People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lëshime tjera në Internet Explorer People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lëshime tjera në Internet Explorer

Shko poshtë

Lëshime tjera në Internet Explorer Empty Lëshime tjera në Internet Explorer

Mesazh nga Alberti Wed 10 Mar 2010 - 2:50

Microsoft ka tërhequr vërejtjen për ekzistimin e lëshimit të ri në versionet 6 e 7 të shfletuesit të vet Internet Explorer i cili ka filluar të përdoret për sulme në sistemet e përdoruesve.
Lëshimi mundëson marrjen përsipër të kontrollit mbi kompjuterin nëse përdoruesi viziton faqet e internetit me kodin dashakeq. Mirëpo rreziku nga keqpërdorimi mund të ulet dukshëm nëse përdoruesi shfrytëzon konfiguracionin standard në Microsoft Outlook, Outlook Express e Windows Mail ku porositë HTML hapen brenda zonës së ndaluar (Restricted Zone).
Po ashtu theksohet se mekanizmat mbrojtës në Windows Vista apo sistemet më të reja operative në masë të madhe kufizojnë mundësinë e keqpërdorimit të lëshimit dhe se në rast të shfrytëzimit të suksesshëm sulmuesi mund të ketë vetëm qasje të kufizuar në sistem.
Tani për tani nuk është lëshuar arnimi përkatës, mirëpo si një mundësi për të zgjidhur këtë problem nga Microsoft këshillojnë instalimin e Internet Explorer 8.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi